Nejgólovější cizinci domácího druholigového podzimu? Všem kralují mladíci z Toga a Gambie

Čerstvě po konci druholigového podzimu to vypadá na scénář, že budou o střeleckou korunu bojovat funkční veterán Zbrojovky Jakub Řezníček a kmenový forvard Pardubic v chrudimských službách David Huf, kteří jsou aktuálně na dvanácti brankách. Podceňovat však nejde ani cizince. Těchto pět zahraničních jmen bylo v první polovině sezony nejgólovějších...

Nejgólovější cizinci domácího druholigového podzimu? Všem kralují mladíci z Toga a Gambie

KDYBY V ZIMĚ PŘIŠLA NABÍDKA NA KRÁLIKA, DYNAMO HO UVOLNÍ. SVOLENÍ HOSTOVAT VE DRUHÉ LIZE BUDE MÍT I ANDREW

Celkově třetí je po šestnácti kolech třiadvacetiletý vyškovský forvard Idjessi Metsoko, který přetavil 1302 odehraných minut v devět přesných zásahů. Jednu branku se někdejšími hráči Auxerre podařilo vstřelit také v MOL Cupu v rámci střetu se Zlínskem.

Nevelkou ztrátu na něj má osmigólový Ebrima Singhateh. Teprve dvacetiletý útočník patří Slavii, ale v posledních měsících válel za její "vlašimskou farmu", v jejíž modrobílých barvách strávil na druholigových trávnících 1187 minut čistého času. Pokud si svou produktivitu dokáže svěřenec Martina Hyského udržet i na jaře, překoná své dosavadní maximum za ročník, jehož dosáhl ještě v Estonsku, když za rezervu Paide nasázel v rámci deseti vystoupení 13 gólů.

Foto: MFK Vyškov

Průběžná třetí pozice mezi cizinci náleží devětadvacetiletému záložníkovi Bojanu Dordičovi, jenž byl gólový již ve Varnsdorfu a ve třetím Táborsku pod Romanem Nádvorníkem v tom jen pokračuje. Zkušený středopolař, jenž si ve zdejším prostředí dříve zahrál také za Opavu nebo Slovan Liberec, nechyběl v žádném z dosavadních klání sezony.

Na šesti trefách zakončil podzim i jednadvacetiletý jihlavský objev Justin Araujo-Wilson, jenž celkově naskočil do 14 utkání a má za sebou 1062 absolvovaných minut. Tři branky se mu podařilo nasázet v posledních čtyřech zápasech podzimu, když postupně překonal obrany Prostějova, Žižkova i Líšně.

Foto: 1. SK Prostějov

První pětku pak uzavírá třicetiletý slovenský dlouhán ve službách posledního Prostějova Tomáš Malec, který zaznamenal stejný počet tref jako Jakub dočkal z Kroměříže, Jakub Nečas z Příbrami, David Kozel z Dukly, Pavel Vandas z Líšně a Štěpán Langer z olomoucké rezervy. 199 centimetrů vysoký hráč, který má za sebou prestižní severeské štace v Rosenborgu Trondheim i Lillestrømu, v hanáckém útoku spolupracuje s o rok mladším Robertem Bartolomeuem.

Jistý potenciál naznačil i pětadvacetiletý ofenzivní hráč lídra Fahad Bayo, který šel do akce celkem patnáctkrát a byly z toho čtyři přesné zásahy. Na první pětku mezi hráči, kteří nevlastní český pas, to však v případě rodáka z Ugandy, jenž se přesunul do Vyškova i z izraelského prostředí, zatím nestačí.

Nejgólovější cizinci F:NL:

  1. Idjessi Metsoko (23 let, Togo) - 9
    2. Ebrima Singhateh (20 let, Gambie) - 8
    3. Bojan Dordič (29 let, Srbsko) - 6
    4. Justin Araujo-Wilson (21 let, Trinidad a Tobago) - 6
    5. Tomáš Malec (30 let, Slovensko) - 5

Foto: FC Vysočina Jihlava