Unai Emery? Podle Jamieho Carraghera třetí nejlepší kouč Premier League

Aston Villa poslední reprezentační přestávku v roce 2023 přečká na pátém místě Premier League se ztrátou pouhých tří bodů na vedoucí Manchester City. Tým pod Unaiem Emerym šlape a Jamie Carragher má jasno. Podle bývalého zadáka Liverpoolu je třetím nejlepším manažerem celé soutěže.

Unai Emery? Podle Jamieho Carraghera třetí nejlepší kouč Premier League

Aston Villa si výhrou nad Fulhamem zajistila třinácté domácí vítězství, čímž vyrovnala maximum z roku 1983. Zároveň zvládla šestý domácí zápas v letošní sezoně a v tomto ohledu vyrovnala poválečný klubový rekord.

Tým Unaie Emeryho je aktuálně pátý a na vedoucí Manchester City ztrácí jen tři body. Hned po reprezentační pauze ale Villu čeká náročné utkání na půdě Tottenhamu v rámci Super Sunday.

Co se ale letošního ročníku týče, Aston Villa šlape jako už dlouho ne a podle bývalého obránce Liverpoolu a nynějšího experta SkySports Jamieho Carraghera za to může právě manažer Unai Emery.

"Mám za to, že Unai Emery je třetím nejlepším manažerem v Premier League. Máte Jürgena Kloppa a Pepa Guardiolu, jsou to vítězové Ligy mistrů. Ale když se podíváte na práci Emeryho, nejen na Aston Villu, vyhrál spoustu trofejí, hlavně v Evropské lize. Mikel Arteta a Mauricio Pochettino nemají takový životopis, pokud jde o vyhrávání trofejí," uvedl Carragher pro SkySports s tím, že například Erika ten Haga ani nejmenoval.

"Pokud vezmu do úvahy Manchester United, Aston Villa je rozhodně lépe trénovaná. O tom není absolutně pochyb. Problémem může být to, že Villa díky manažerovi dojde daleko v Evropě. Kvalitu na to určitě má. V Evropské konferenční lize hrají opravdu dobře, ale ve druhé polovině mohou hrát velmi často ve čtvrtek a následně v neděli," obává se Carragher.

V tomto ohledu Carragher dodává, že Manchester United a Newcastle takový problém mít nemusí. "Pokud jde o tyto dva týmy, existuje velká šance, že ve druhé polovině sezony v Evropě bojovat nebudou. To by mohl být rozhodující faktor pro závěr Premier League," dodal pětačtyřicetiletý rodák z Bootle.