Vítěz posledních dvou ročníků Německého poháru narazil. První trefou za Wolfsburg se o to postaral Černý

Reprezentant Václav Černý vstřelil premiérový soutěžní gól za Wolfsburg, kterým rozhodl o domácí výhře 1:0 nad Lipskem ve druhém kole Německého poháru. Hosté jako vítězové posledních dvou ročníků tak nepostoupili tentokrát ani do osmifinále.

Křídelník Černý na rozdíl od posledních bundesligových zápasů dostal šanci v základní sestavě a ve 14. minutě po Tomásově přihrávce za obranu skóroval razantní střelou.

Bývalý hráč Ajaxu, Ultrechtu i Twente Enschede se mimochodem zapsal do statistik také v srpnovém prvním kole proti TuS Makkabi, kdy se během šedesáti odehraných minut podílel na výsledku 6:0 jednou gólovou asistencí.

Nový gólostroj pro Real? Kolega Lingra s Hanckem střílí tolik branek, že o něm uvažuje i Pérez

Lipsku zkomplikoval cestu za případným vyrovnáním v 56. minutě Yussuf Poulsen vyloučením po druhé žluté kartě. Wolfsburg zvítězil po třech ligových porážkách.

Od začátku dnes nastoupil i další reprezentant záložník Alex Král, který nezabránil porážce tápajícího Unionu 0:1 ve Stuttgartu. Berlínský tým prohrál jedenácté soutěžní utkání po sobě. Jediný gól vstřelil Deniz Undav v závěru první půle.