Krajánci: Schwarz pomohl smáznout Legii a vede Ekstraklasu, Frýdek opět asistoval, čísla Janoška rostou

Petr Schwarz si připsal proti Pekhartově Legii druhou trefu v sezoně a se Slaskem Wroclaw momentálně vládne celé Ekstraklase. Kromě jednatřicetiletého středopolaře, jenž působí na polské scéně již od léta 2018, se o víkendu zapsali do statistik také Martin Frýdek z Luzernu, Martin Šindelář z Košic, Dominik Janošek z Bredy nebo Jakub Jankto z Cagliari, který se na Apeninském poloostrově bodoval připomněl po téměř dvou a půl letech.

Itálie

Jakub Jankto si poprvé od začátku září zahrál za Cagliari, v Salernitaně v 64. minutě za bezbrankového stavu vystřídal Gaetana Oristaniu. A čtvrt hodiny poté si připsal asistenci na první gól utkání, když se na soupeřově polovině ujal balonu a vyslal jej na osamoceného Zita Luvumboa, který obstřelem poslal hosty do vedení. Pro českého záložníka to byl premiérový zápis do statistik produktivity po jeho návratu do Itálie a první bod v Serii A od května 2021, kdy v dresu Sampdorie skóroval proti AS Řím. Nedělní duel po divokém závěru skončil 2:2, Jankto byl ohodnocen známkou 7.2.

Nehráli: David Zima, Turín FC, Lukáš Vorlický, Atalanta, Antonín Barák, Fiorentina.

Nizozemsko

Twente zaznamenalo druhou ztrátu v aktuálním rončíku Eredivisie, když na hřišti Heraclesu remizovalo 2:2. Zápas, do kterého od úvodu zasáhl i Michal Sadílek, přitom mělo ideálně rozehraný, už po půlhodině vedlo 2:0 a tentýž výsledek drželo ještě 20 minut před koncem. Jenže pak hráčům z Enschede spadl řetěz a domácí vyrovnali. Český reprezentační záložník absolvoval i v devátém ligovém utkání sezony plnou minutáž a od Liveportu si vysloužil známku 7.0. Twente i přes remízu zůstává v tabulce s pohodlným náskokem čtvrté a na lídra PSV ztrácí pět bodů.

Nehrál: Ondřej Lingr