Hanousek v Ekstraklase navázal na Frydrycha, Jugase, Pospíšila i Petráška a je lídrem Widzewu Lodž

O dobrém postavení dvaatřicetiletého středopolaře Marka Hanouska u našich severních sousedů netřeba pochybovat.

Hanousek v Ekstraklase navázal na Frydrycha, Jugase, Pospíšila i Petráška a je lídrem Widzewu Lodž

Zkušený záložník, jenž si v české nejvyšší soutěži zahrál za Duklu, Plzeň i Karvinou, totiž vedl svůj Widzew Lodž proti Koroně Kielce (1:1) jako kapitán mužstva.

Důvěru do něj vložil nový kouč čtyřnásobného mistra ligy Daniel Mysliwiec, který se ujal trenérského kormidla teprve pře pár týdny a dosud jednou zvítězil a jednou remizoval.

Bývalý mládežnický reprezentant Česka tak v polské Ekstraklase navázal na čtyři své krajany, jimž se stejné pocty dostalo v nedávné minulosti.

Konkrétně máme na mysli Jakuba Jugase (Cracovia), Martina Pospíšila (Jagiellonia), Michala Frydrycha (Wisla) a Tomáše Petráška (Raków).

Dejvický odchovanec je součástí polského prostředí již od úvodu roku 2021 a první rok a půl se ho ještě týkala až druhá polská liga.

Součástí Ekstraklasy je v současnosti druhou sezonu a v základní sestavě momentálně desátého celku tabulky nechyběl ani jednou v dosavadních devíti kolech.

Celkem už za Widzew odehrál 39 prvoligových duelů, 48 druholigových utkání a čtyři pohárové zápasy s celkovou bilancí devíti nastřílených branek.

Ještě do konce září by si mohl navléci pásku jak v pohárovém střetu proti Concordii Elblag, tak v ligové bitvě na půdě Piastu Gliwice.

Vzhledem k tomu, že přicházel do Polska jako volný hráč zdarma a nepohrdl ani nižší soutěží, je to nepochybně dobrá zpráva. Jak pro jeho sebevědomí, tak pro případné budoucí kariérní pokračování v rodné zemi. Být kapitánem v zahraničí je něco, se se každému krajánkovi jen tak nepodaří.

Nikdo nikdy v lize neinkasoval tolikrát jako Grigar. Nestárnoucí rekordman Teplic však drží i několik primátů