Bellingham režíroval další výhru Realu, Atlético doma přetlačilo San Sebastian a Las Palmas zaskočilo Villarreal

Fotbalisté Bilbaa porazili v předehrávce 9. kola španělské ligy poslední Almeríu hladce 3:0. V prvním poločase vstřelil čtvrtý gól v sezoně Guruzeta, po změně stran jej následovali García a Sancet. V rámci sobotního programu se vrátila zpět na vítěznou vlnu Girona. Hráči malého katalánského klubu po ztrátě na Realu dokázali urvat výhru 0:1 na půdě Cádizu. Hvězda Judea Bellinghama září v Madridu čím dál jasněji. Mladý Brit se podílel na vítězství proti Osasuně dvěma brankami a je nejlepším střelcem soutěže. Sevilla svou domácí remízu s Vallecanem uhrála až v závěru.

Almería jako jediný tým v soutěži dál čeká na vítězství. Dosud získala jen tři body za remízy a uzavírá tabulku s dvoubodovou ztrátou na Granadu a Celtu Vigo.

Cádiz hrál v oslabení od 10. minuty po Machísově šlapáku. Hosté zužitkovali početní výhodu až po téměř hodině hry, kdy se z hranice šestnáctky prosadil Aleix García. Katalánský celek vyhrál sedmý z posledních osmi zápasů, naopak Cádiz už popáté za sebou nedokázal zvítězit.

Bellingham se trefil v obou poločasech. Dvacetiletý anglický reprezentant s osmi góly vede tabulku ligových střelců. Od letního příchodu z Dortmundu zaznamenal 10 soutěžních gólů v 10 zápasech. Třetí branku Realu přidal v 65. minutě Vinícius Júnior, který o chvíli později asistoval u trefy Joselua. Ten ještě v závěru neproměnil penaltu. Madridský tým na svém stadionu vyhrál i čtvrté ligové utkání v sezoně.

V 9. kole španělské fotbalové ligy se postaral o překvapení nováček z Las Palmas, když vyhrál na hřišti Villarrealu 2:1. Atlético Madrid zdolalo San Sebastian také 2:1 až díky penaltě Francouze Griezmanna minutu před koncem. Přemožitel Sparty z Evropské Ligy Betis Sevilla hrál na půdě nováčka Alavés 1:1.

Tým z Kanárských ostrovů Las Palmas dosud jako jediný v La Lize nezískal venku ani bod a s pouhými čtyřmi góly měl dosud nejslabší útok v celé soutěži. Na soupeřových hřištích se do dnešního zápasu netrefil ani jednou, ale proti Villarrealu se mu to povedlo hned dvakrát. Domácí zmírnili porážku až během dvanáctiminutového nastavení.

Villarrealu tak ani změna trenéra po nevydařeném vstupu do sezony nepomohla. Nový kouč Pacheta má na kontě jen jedinou výhru z pěti ligových zápasů a vítěz Evropské ligy z roku 2021 se nebezpečně přiblížil pásmu sestupu.

Atlético vyhrálo čtvrtý ligový zápas v řadě. V tabulce je sice až čtvrté, ale má odložený duel se Sevillou k dobru a pro argentinského trenéra Simeoniho už je prý připraveno prodloužení smlouvy do roku 2027. Baskové, kteří vyhráli tři předchozí zápasy, dlouho drželi nerozhodný výsledek. Ale v závěru Fernández nešťastně zasáhl míč rukou a Griezmann dal z penalty čtvrtý ligový gól v sezoně. Do sítě klubu, v němž kdysi začínal profesionální kariéru, se trefil už poosmé.

Trenér Betisu Pellegrini hodně promíchal sestavu, do branky se vrátil Chilan Bravo, ale střelci ze čtvrtečního zápasu Diao a Isco si místa udrželi. Do statistik se však zapsali hráči, kteří proti Spartě nastoupili až ve druhém poločase. Nejprve obránce Bellerín zamířil do vlastní sítě, Pérez pak zachránil bod a Willian José uviděl v nastavení červenou kartu.