Každý bod se počítá, shodují se po Východočeském derby Kováč s Kotalem. Hradeckého lodivoda mrzel penaltový zákrok na hraně

Po remízovém Východočeském derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové předstoupili před novináře hlavní trenéři obou celků, Radoslav Kováč a Václav Kotal. Kotala mrzel penaltový zákrok na hraně v podání hradeckého Ševčíka, Kováče zase neproměněná šance Hlavatého za stavu 1:0. Oba lodivodi se nakonec shodli, že se každý bod počítá.

Derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se rozehrálo za solidní podpory obou táborů. První střelu na bránu vyslal hned v první pětiminutovce Votrok Vašulín. Poté si diváci museli na větší šance nějakou dobu počkat.

Branková možnost pro Pardubice přišla až v závěru prvního poločasu. Po několika nedorazech v hradecké obraně vyprodukoval na Ševčíkovi penaltu Daněk. “Škoda toho pokutového kopu, protože si myslím, že jsme byli v zápase o něco málo lepším týmem,“ mrzel tento incident hlavního trenéra Hradce, Václava Kotala.

Kouč Pardubic, Radoslav Kováč svému staršímu kolegovi přizvukoval v drobnější převaze Votroků v první půli: “Do utkání jsme vstoupili nervózně, Hradec byl silnější na míči.“

“Penaltový zákrok byl tak na hraně, Ševčík tam nešel podrážkou, ale spíš setrvačností, nicméně faul to zřejmě byl,“ uznal po inkriminovaném zákroku Kotal.

Pilař s Hejkalem před Východočeským derby svorně varují před Daňkem. Hradec se chce vyhnout přemotivovanosti

Kováče na rozdíl od penalty litoval neproměněné šance Hlavatého, která přišla za stavu 1:0. Po zápase ji označil jako jeden z klíčových momentů utkání. Kdyby se pro pardubické vyvinula pozitivně, utkání by za stavu 2:0 dle svého trenéra ukopali.

Oba trenéři se nakonec shodli, že se každý bod počítá. Kotal neopomněl vyzdvihnout skvělou podporu hostujících fanoušků.