Ofsajdový průšvih na Tottenhamu má další epizodu: Rozhodčí ve čtvrtek pískal v SAE

Naprosto regulérní gól Luise Diaze byl Liverpoolu neuznán kvůli školácké chybě v komunikaci. A v Premier League respektive celé Anglii se hledá příčina tohoto selhání.

Celá fotbalový Anglie řeší, zda byl tým VAR, který v sobotu večer zavinil velkou chybu při vítězství Tottenhamu nad Liverpoolem, unavený. Například deník Independent totiž zjistil, oficiální operátoři VAR Darren England a Dan Cook den před zápasem Tottenham - Liverpool  absolvovali šestihodinový let ze Spojených arabských emirátů poté, co ve čtvrtek večer převzali řízení ligového utkání mezi Al Ainem a Šardžá v rámci UAE Pro League. Oba asistenti už byli postaveni mimo službu a do vyřešení situace nebude toto duo nasazováno do videoroomu.

Ve 34. minutě utkání Tottenhamu s Liverpoolem totiž Luis Diaz za bezbrankového stavu převzal na hranici offsidu míč a dostal ho po rychlém breaku za Vicaria. Liverpool, který už v té chvíli hrál po vyloučení Jonese v deseti, měl vést 1:0. Nicméně asistent rozhodčího zvedl po skončení akce praporek a k řeči se dostal videorozhodčí. Tam kalibrovaná čára přestupek Diaze vyloučila, Edward nicméně pro slovy “kontrola hotová” potvrdil offside, když si myslel, že potvrzuje gól. Diazova branka neplatila a za další dvě minuty pak Son Heung-Min poslal domácí Spurs do vedení. Ti pak o toto přišli, když před poločasem se trefil Gakpo, nakonec však proti v devíti dohrávajícímu Liverpoolu (po Jonesovi se nechal vyloučit ještě Diogo Jota) v poslední minutě nastavení rozhodl vlastní gól Matipa.

Orgán rozhodčích PGMOL připsal chybu za Diazův ofsajd "chvilkové ztrátě koncentrace," omluvil se Liverpoolu a oba videorozhodčí byli postaveni mimo hru pro nedělní odpolední zápas mezi Nottinghamem Forest a Brentfordem a pondělní zápas mezi Fulhamem a Chelsea. Další debaty nicméně budou následovat a odhalení anglických novinářů o programu jejich sudích bude zřejmě nikoliv nevýznamným příspěvkem. Anglický tisk přitom už nyní informuje, jak bohaté ligy z Arabského poloostrova poptávají anglické sudí a jsou těmto ochotni platit velké sumy za jednotlivé odřízené zápasy. Negól Luise Diaze by tohoto byznysu mohl říznout.