Mandous po ztrátě na Stínadlech: Bod je pro nás málo. Na Vachouška jsem se nepřipravoval, musel jsem tipnout stranu

Po remíze 0:0 na teplických Stínadlech hovořil pro webové stránky Slavie gólman Aleš Mandous. Jednatřicetiletý brankář v zápase zlikvidoval penaltu Vachouška. Nicméně, podle jeho slov se na tohoto konkrétního střelce nijak nepřipravoval a musel tipnout stranu. Dle Mandouse je bod pro Slavii málo. Slávistický gólman doufá, že díky evropským pohárům hodí zápas brzy za hlavu.

V nastavení prvního poločasu byl hrdinou. Zlikvidoval totiž penaltu teprve devatenáctiletého Tadeáše Vachouška. Gólman Slavie, Aleš Mandous, se ovšem na tohoto střelce nijak nepřipravoval. Čekal, že by si případnou penaltu mohl vzít Mareček.

“S trenéry jsme si připravovali různé střelce, ale Vachoušek mezi nimi nebyl. Myslím, že kopal první penaltu, tak jsem se rozhodl sám, tipl jsem stranu,“ popisuje Mandous situaci, kdy lapil penaltu.

Slavia měla v zápase 79% držení míče. Teplice přestřílela poměrem 12-5. Avšak Skláři vyslali více pokusů na bránu (2-3). Na otázku, jestli bere bod, odpověděl Mandous negativně.

“Celý zápas jsme byli lepší, dali jsme gól, který nám bohužel neuznali,“ pokračoval bývalý brankář Olomouci. Slavia se branky dočkala až v 73. minutě. Avšak trefa Juráska byla videorozhodčím odvolána pro ofsajd.

Sešívaní dle Mandouse čekali otevřenější fotbal. Hráči Teplic zalezli více, než předpokládali a jeho tým měl problém se dostávat do jejich obrany. “Měli nepříjemné brejky, nahazovali to na Yassera, ten je silný ve vzduchu a prohazoval to tam,“ doplnil Mandous o útočných hrozbách Sklářů.

Mandous zakončil rozhovor pozitivněji. Je dle něj výhoda, že hrají už ve čtvrtek (proti Sheriffu Tiraspol v rámci skupinové fáze Evropské ligy). Evropský zápas by mohl pomoci Slavii hodit za hlavu ztrátu v Teplicích.