Proč Slovácko naplno nevyužívá Ciciliu? Svědík prozradil, že stále ještě dohání kondiční handicap

Když se letos v létě vracel čerstvě devětadvacetiletý forvard Rigino Cicilia opět do Uherského Hradiště, vedení tamního Slovácka nijak neskrývalo, že to byla tak trochu znouzectnost.

Když totiž zkušený útočník Moravu v roce 2022 opouštěl, nestalo se tak úplně v dobrém a v nejmenším městě, které hraje FORTUNA:LIGU, se zjevil jen kvůli tomu, že si Martin Svědík žádal zvýšení ofenzivní palebné síly.

Staronová posila ambiciózního mužstva se však zatím v sezoně 2023/2024 do střelecké listiny nezapsala a to dostala šanci již v šesti utkáních.

Nutno podotknout, že v základní sestavě figurovalo jeho jmého pouze jednou a dohromady strávil na hracích plochách jen 167 minut čistého času.

Heracles

Naposledy si proti Karviné (2:0) zahrál posledních pět minut, což přeci jen nenabízí dostatek času k pořádnému vyniknutí.

Je nesporné, že během své minulé éry ve Slovácku na něj stejný trenérský štáb sázel o něco více. Ve stínu dvacetiletého mladíka Filipa Vechety je však i kvůli slabší fyzičce...

"Přišel s kondičním handicapem, a ten stále dohání. Věřím, že se do toho rychle dostane. Možná dostane delší příležitost ve středu v poháru,“ nastínil v rámci domácí tiskovky Svědík.

Že by přišla jeho další velká šance ve třetím kole MOL Cupu proti Dukle? Za těžký půjde jistě považovat i následný výjezd na hřiště Jablonce, který je stále bez výhry a po třech bodech touží jako málokdo jiný.

V týdnu čeká boj o osmifinále 10 prvoligových klubů včetně nejužší špičky. Papírově nejtěžší to mají Teplice