Po lavičce náhradníků přichází jedna spekulace za druhou. Opustí Ramsdale Arsenal?

Stačil jediný duel k tomu, aby se rozjely spekulace. Aaron Ramsdale zůstal v utkání proti Evertonu jen na lavičce a ihned se začalo hovořit o jeho možném lednovém přestupu. Je David Raya novou jedničkou Gunners?

Po lavičce náhradníků přichází jedna spekulace za druhou. Opustí Ramsdale Arsenal?

Mikel Arteta poprvé v nové sezoně poslal Aarona Ramsdalea na lavičku a místo něj do duelu proti Evertonu vyslal letní posilu Davida Rayu. A na tiskové konferenci po vítězném utkání zajímala přítomné novináře právě tato změna.

"Je to stejné, jako že hrál Eddie Nketiah místo Gabriela Jesuse. Nedostal jsem jediný dotaz na to, proč Gabriel nehrál. A to přitom vyhrál více trofejí než kdokoliv u nás, včetně mě," nechtěl se do jakýchkoliv spekulací pouštět Arteta. "Nemohu mít takové dva skvělé hráče na jedné pozici a nevyužívat je. David má ohromné kvality stejně jako Aaron," dodal.

V anglických médiích se ale přesto začalo spekulovat o tom, že David Raya po vynikajícím výkonu proti Toffees přebere pozici gólmanské jedničky Gunners. A začaly se také rojit spekulace o tom, že Ramsdale v zimě klub senzačně opustí.

Podle SkySports se o Ramsdalea již delší dobu zajímá Chelsea, která po příchodu Roberta Sancheze nemá dost a hodlá v bráně posílit. Daily Mail poté přišel s informací, že o anglického brankáře má stát Bayern Mnichov, jenž nadále hledá dlouhodobou náhradu za Manuela Neuera.

Realita ale zřejmě bude jiná. Dle mnohých expertů Aaron Ramsdale o svou pozici nepřišel, jen dostal volno před svým velkým debutem v Lize mistrů. Již zítra totiž Arsenal při návratu do milionářské soutěže vyzve PSV Eindhoven a v bráně by měl být právě Angličan. 

Jak porazit nablýskané Rudé ďábly? Někdy k tomu stačí sestava za 20 milionů