Přestupové okno zavřeno? Za Bosporem/Mrtvým mořem se stále podepisuje

Směrem dovnitř, ve smyslu posílení, jsou kádry týmů anglické Premier League uzavřeny. Směrem ven se nicméně vzhledem k posunutému fungování transferových deadlinů odchody stále mohou realizovat.  

Přestupové okno zavřeno? Za Bosporem/Mrtvým mořem se stále podepisuje

Největší hvězda odejít nemá. Arabský Al Ittihad podle anglických médií chystá za Mohameda Salaha nabídku okolo dvou set milionů liber, zdroje z Anfieldu nicméně mají rezolutně odmítat, že by střelec Reds mohl během září rudou část Merseyside opustit a Egypťan měl ve stejném duchu informovat i kabinu. U řady dalších hvězdných jmen se nicméně s tak “neflexibilním” postojem počítat nedá. Zvlášť když na rozdíl od vztahu Salah - Liverpool by se jich jejich kluby rády zbavily. Pokud budou mít Turci nebo Arabové zájem. Takže kdo ještě může v následujících týdnech udělat Anglii sbohem?

Tottenham má mít údajně odškrtnutý jeden problém v podobě kolumbijského beka Davinsona Sancheze, který měl podle Teamtalku už podepsat s Galatasarayem, Spurs zároveň věří, že ještě dál (do Arábie) by mohli umístit svou někdejší oporu, franouzského gólmana Huga Llorise (stejným směrem má směřovat i další brankářský veterán, David de Gea, naposledy Manchester United). Rivalové Spurs ze severního Londýna, Arsenal, pak má (podle všeho již dokončovaného odchodu Pepeho do Besiktase) podle tureckého listu Takvim na stole nabídku na sedmnáct milionů liber od Fenerbahce na Jorginha, souhlasu má však bránit nejistý zdravotní stav Thomase Parteyho. Naopak podle všeho již dohodnut je odchod Phillipe Coutinha z Aston Villy, jež má podle BBC mířit do katarského Al-Duhailu.

A pak jsou tady jména, pro něž jsou přestupy po termínu potenciální spásou. Křídelník Evertonu Demarai Gray už na sociálních sítích “napálil” svého šéfa Seana Dycheho, který se podle všeho staví proti jeho odchodu do saúdskoarabského Al Ettifaqu, kde jej čekají Steven Gerrard a Jordan Henderson. A překvapivým jménem, nově spojovaným s Arabským poloostrovem, je i Jadon Sancho, který včera silně zaútočil na Erika ten Haga a řada expertů předpokládá, že si tím podepsal jak svůj “ortel” na Old Trafford, tak nalajnoval cestu (do pravděpodobně dočasného) azylu v Saúdské Arábii. Kolik anglických fotbalistů vymění v následujících týdnech Ostrovy za muslimský svět?