Hráčů jako Alli máme v Česku strašně málo, tvrdí Zápotočný a vysvětluje, proč ho z Brna udělali...

Jeden z nejmenších prvoligových hráčů Wale Musa Alli se poprvé střelecky prosadil za Dynamo České Budějovice hned při svém debutu v základní sestavě.

Hráčů jako Alli máme v Česku strašně málo, tvrdí Zápotočný a vysvětluje, proč ho z Brna udělali...

Stalo se tak proti Jablonci (2:1), s tím, že se 160 centimetrů vysoký exbrněnský expres zapsal do střelecké listiny jedenáct minut po změně stran a když o pár chvil později přenechal své místo Pavlu Osmančíkovi, sklidil zasloužený potlesk.

Protože tou dobou již hrálo Dynamo po vyloučení ostříleného útočníka Zdeňka Ondráška v deseti, Alliho trefa byla vítězná a navíc dokonala cenný obrat.

Trenérský štáb by se totiž po červené kartě spokojil i s bodem a tři tedy byly nečekaným bonusem. Pozápasové chvalozpěvy tak mohly jít za střelcem rozhodující trefy...

"Bravurně to zvládl Alli, který nám ten zápas v podstatě vyhrál. Připravil gól, pak ho dal," chválil svou letní posilu na stránkách dynamocb.cz Tomáš Zápotočný.

Alli dosud nastoupil v černobílých barvách na 104 minut, ovšem lze očekávat, že by nemusel chybět v základu ani v nadcházejícím ligovém kole na půdě Olomouce.

"Obraně Jablonce dělal velké problémy. Splnil to, s čím tam z hlediska taktiky šel," ocenil mladíka, který chtěl původně z druholigového Brna zamířit na západ Evropy, nicméně když mu to nevyšlo, spokojil se alespoň s lasem z nejvyšší soutěže.

I když se hráč, jehož tržní cena se dle transfermarkt.com blíží 15 milionů korun, připravuje na Střeleckém ostrově jen pár týdnů týdnů, je zatím cítit mnohem více, než další letní akvizice Jiří Skalák, jenž šel do akce již třikrát, ale zatím se na žádné brance nepodílel.

"Proto jsme ho sem z Brna dělali. Tihle hráči jsou hrozně cenění. Když si vezmete míč a jdete jeden na jednoho. Takových hráčů máme v Česku strašně málo," dodal na Alliho konto Zápotočný.

Pokud s ním budou na jihu země spokojeni i nadále, Brno na něm určitě neprodělá, ani kdyby ho neprodalo do zahraničí. Do Zbrojovky totiž dorazil loni v létě zadarmo a jakýkoliv finanční obnos se tak bude počítat.

Pár libereckých minut naděje? Ševčík začíná vystrkovat růžky i na Spartě, Priskemu imponuje jeho kvalita a odhodlání