Preview: Newcastle - Aston Villa. Magpies budou vzdorovat nepříjemným Villans a taktice kouče Emeryho

Manažer Newcastlu United Eddie Howe říká, že triumf jeho týmu v novém předsezónním poháru Sela Cup, který přišel díky působivým výhrám nad Fiorentinou (2:0) a Villarrealem (4:0), jeho hráče ještě více povzbudil, aby přidali do vitríny s trofejemi Newcastlu, na kterou se od roku 1969 jen práší, uznávaný a vytoužený pohár. Jak lépe tedy navázat na přátelské vítězství proti předchozímu klubu Unaie Emeryho, než zahájit sezonu vítězstvím proti Emeryho současnému týmu!

Preview: Newcastle - Aston Villa. Magpies budou vzdorovat nepříjemným Villans a taktice kouče Emeryho

Newcastle - Aston Villa

Sobota, 18:30 - St. James' Park (Newcastle)

Pro Howea, který s Emerym prohrál všechna čtyři střetnutí s celkovým skóre 2:11, to možná nebude tak jednoduché. Přesto budou typicky bouřliví fanoušci v St James' Parku požadovat, aby Magpies podruhé za sebou zahájili sezonu domácím vítězstvím, a to zejména ti mladší, kteří ještě nezažili, aby Newcastle na domácím trávníku prohrál s Aston Villou (0-6-9 od začátku sezony 2005/06).
 
Villu čeká vzrušující sezona, v níž se vydá na své první evropské dobrodružství od ročníku 2010/11. Čtyřnásobný vítěz Evropské ligy Emery ho v květnu označil za "okamžik hodný šampaňského". Vzhledem k tomu, že od začátku listopadu 2022 hosté získali více bodů v Premier League (PL) než všechny kluby kromě čtyř, panuje v kabině pochopitelně velké vzrušení z Emeryho první kompletní sezony.
 
Emery nevyjádřil obavy z toho, že v předsezónním přátelském utkání proti Newcastlu ve Philadelphii (3:3) si jeho tým nechal dvakrát proklouznout vedení, možná proto, že se v minulé sezóně pyšnil impozantním rekordem v ligových utkáních, když otevřel skóre (17-2-3). Ale právě vstřelit první branku by mohlo být snazší říct než udělat, vzhledem k tomu, že Villa skórovala jako první v PL při návštěvě pouze jednoho ze šesti klubů, které skončily loni nad ní (1-1 proti Liverpoolu).
 
Koho sledovat: Callum Wilson vstřelil gól v prvním kole v každé z posledních tří sezón PL a pomohl Newcastlu přinést mnoho úspěchů v celé PL 2022/23, když rozvlnil síť (10-3-0). Ollie Watkins skóroval ve 12 z předešlých 19 utkání Villy v PL a s góly ve čtyřech ze šesti předsezónních vystoupení nejeví známky zpomalení.
 
Zajímavost: Manažer Newcastlu Eddie Howe s Aston Villou ještě nikdy coby kouč neremizoval (5-0-3).