Preview: Sheffield - Crystal Palace. Blades po dvouleté absenci mezi ostrovní elitou vyzvou Eagles

Manažer Paul Heckingbottom připouští, že Sheffield United musí posílit, pokud chce v této sezóně konkurovat v Premier League (PL). Blades se po dvouleté absenci vrátili do nejvyšší soutěže, ale trenér není zdaleka spokojen s počínáním na přestupovém trhu a přiznává, že jeho tým "stále nemá dostatečnou kvalitu".

Preview: Sheffield - Crystal Palace. Blades po dvouleté absenci mezi ostrovní elitou vyzvou Eagles

Sheffield United - Crystal Palace

Sobota, 16:00 - Bramall Lane (Sheffield)

Sheffieldu nepomohl ani prodej hvězdného útočníka Ilimana Ndiayeho a zároveň přišel o záložníka Sandera Bergeho, který přestoupil do Burnley. Vzhledem k omezenému počtu příchodů a přetrvávající nejistotě kolem vlastnické struktury bude Heckingbottom doufat, že se mu podaří zahnat démony mimo hřiště a dovést Blades k vítězství v úvodním souboji sezony poprvé od srpna 2017 (0-1-4).
 
Proti Crystal Palace, které minulý týden završilo předsezónní přípravu impozantní výhrou 2:0 nad Lyonem, však bude mít co dělat, aby se prosadil. Záložník Jeffrey Schlupp po tomto utkání prohlásil, že Eagles jsou "sebevědomí a připravení jít do toho", protože se snaží vylepšit své 11. místo z ročníku 2022/23 - od postupu do nejvyšší soutěže v roce 2013 se jim podařilo pouze jednou skončit v horní polovině tabulky.
 
Svěřenci Roye Hodgsona jsou však pravděpodobně slabším týmem než v minulé sezoně, protože do Galatasaraye odešel Wilfried Zaha. Příchozí Jefferson Lerma a Matheus França by mohli na trávníku Sheffieldu nastoupit ve středu pole a pomoci Palace vylepšit špatnou vzájemnou bilanci s Blades, protože hosté prohráli na Bramall Lane tři z předešlých čtyř bitev (1-0-3).
 
Koho sledovat: Nováček Blades Bénie Traoré prohrál pouze dva z 18 zápasů, v nichž skóroval (15-1-2) za předchozí klub BK Häcken. Překonat se ho bude snažit Eberechi Eze z Palace, který se trefil v obou vzájemných soubojích při posledním působení Sheffieldu United v PL (oba duely skončily výhrou 2:0).
 
Zajímavost: Crystal Palace vyhrálo pouze jeden z posledních sedmi venkovních klání v PL hraných v srpnu (1-2-4).