V LM je Sparta na hraně a zástupci UEFA musí občas přivřít oči. I proto přesvědčuje FAČR, aby se začalo stavět na Strahově

Ředitel komerčního úseku Sparty Tomáš Křivda se ve čtvrtečním vydání podcastu Livesport Daily rozpovídal o současném i budoucím domovu třináctinásobného mistra Česka. Jak dlouho ještě vydrží nejslavnější tuzemská značka na Letné a existují i jiné varianty, než často skloňovaný přesun na Strahov, kde má klub dlouhá léta zázemí v podobě tréninkového centra? Zaposlouchejte se.

V LM je Sparta na hraně a zástupci UEFA musí občas přivřít oči. I proto přesvědčuje FAČR, aby se začalo stavět na Strahově

Sparta působí na Letné přes 100 let a stěhování do jiné pražské lokality dlouho nepřicházelo v úvahu. Zejména v poslední době ale začal sparťanský stadion narážet na své limity.

"V některých parametrech například pro Ligu mistrů jsme už teď na hraně a zástupci UEFA musí občas trochu přivřít oči," přiznává Křivda. 

Plán vedení Sparty je aktuálně jasný –⁠ přesvědčit vedení Fotbalové asociace České republiky, že by se mělo začít stavět na Strahově, na místě současného stadionu Evžena Rošického. Velmi důležitá bude v tomto případě páteční Valná hromada FAČR, která se bude touto problematikou zabývat. Jaké nabízí Sparta řešení? Dozvíte se v dalším díle podcastu Livesport Daily.

V aktuální epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Kolik by stadion na Strahově stál a kdo by ho financoval?

V čem má Slavia v okolí stadionu výhodu?

Jaké jsou další varianty toho, kam by se mohla Sparta přesunout?

Kolik prostoru a možností je na zvyšování komfortu fanoušků na Letné?

NA LETNÉ SE PRÁVĚ JEDNÁ NEJEN O POKRAČOVÁNÍ PAVELKY ČI ČELŮSTKY, ALE I O BUDOUCNOSTI KAMENOVIČE