Review: Man. United - Fulham. Rudí ďáblové uhájili třetí místo v Premier League. Obrat proti Fulhamu dokonal Fernandes

Manchester United porazil ve 38. kole Premier League na vlastním hřišti Fulham 2:1, a uhlídal si tak třetí příčku v tabulce. Rudí ďáblové se na výsledek nicméně pořádně nadřeli, protože museli otáčet nepříznivý stav z úvodu zápasu. Nekoncentrovanou obranu domácích překonal po rohovém kopu Kenny Tete, který v posledním utkání sezony zaznamenal svůj první letošní zásah. Tým z Manchesteru ale přidal na obrátkách a gólem Jadona Sancha si před pauzou zlepšil svou pozici. Obrat následně dokonal v 55. minutě portugalský kouzelník Bruno Fernandes.

Manchester United - Fulham 2:1

Branky: 39. Sancho, 55. Fernandes - 19. Tete

Hráči Manchesteru United vstupovali do posledního duelu ligové sezony v roli týmu, jehož úkolem bylo uhájit bronzovou příčku v tabulce před Newcastlem. Pro její potvrzení stačilo Rudým ďáblům porazit Fulham. Chalupáři však přijeli na Old Trafford s vysoce namotivovaným Aleksandarem Mitrovičem, jenž si při poslední návštěvě slavného stadionu připsal do statistik vstřelenou branku i červenou kartu za strčení do rozhodčího, za což byl následně odměněn osmizápasovým trestem.

Mitrovič se mohl mezi střelce utkání zapsat už v úvodu. Hlava srbského kanonýra nicméně poslala balon pár centimetrů nad horní tyč. Hned v zápětí zachránil skvělým zákrokem Fulham od inkasování Bernd Leno, který nedovolil skórovat z přímého kopu Marcusi Rashfordovi. O první branku se tak postaral Tete, který si po rohu Williana našel míč na přední tyči a hlavičkoval do sítě. Ve 25. minutě opovrhl Mitrovič obrovskou příležitostí v podobě penalty, kterou zahrál doprava, což perfektně přečetl David de Gea. Ve 39. minutě navíc za Red Devils srovnal Sancho, ke kterému se balon šťastně odrazil před odkrytou síť.

Hned po pauze mohl tým z Manchesteru poslat do vedení Rashford, ke kterému míč propadl po chybě obránců The Whites. Anglický útočník ale zamířil mimo tři tyče. Na vedení si tak Rudí ďáblové museli počkat do 55. minuty, kdy parádní průnikovou přihrávkou vyslal Fred do úniku Fernandese, který efektně přehodil Lena, čímž rozjásal fanoušky na Old Trafford. Domácí si následně pohlídali zbytek utkání a nepřipustili v Divadle snů žádné drama, které by je mohlo připravit o kýžený výsledek.

United tak poslední ligový duel zvládli a pojistili si v tabulce třetí místo. Závěrečný zápas sezony sehrají ve Wembley 3. června, kdy ve finále FA Cupu vyzvou Manchester City. Na dovolenou naopak míří s dobrým pocitem hráči Fulhamu, jelikož při návratu mezi anglickou elitu obsadili krásnou 10. příčku.