Review: Leeds - Tottenham. Dvougólový Kane opět řádil, přesto to Spurs na místenku do Evropy nestačilo

Tottenham zvítězil v 38. kole Premier League na půdě Leedsu 4:1. Londýňany za vítězstvím nasměroval už ve druhé minutě Harry Kane, který se po změně stran trefil ještě jednou a připsal si tak jubilejní 30. ligovou branku v ročníku. Přesto Kohoutům, vzhledem ke tříbodovému zisku Aston Villy v souběžně hraném duelu s Brightonem, výhra ke kvalifikaci do předkol Konferenční ligy nestačila. Naopak pro Leeds porážka znamenala definitivní potvrzení pádu do Championshipu.

Leeds - Tottenham 1:4

Branky: 67. Harrison - 2. a 69. Kane, 47. Porro, 90+5. Lucas Moura

Fotbalisté Leedsu měli před závěrečným kolem hlavu položenou na špalku. K záchraně totiž Pávi museli nejen zdolat Spurs, ale zároveň doufat v zaváhání Leicesteru a Evertonu. Do karet jim však nenahrávala jejich forma, jež byla tristní, neboť Peacocks nevyhráli již osm ligových duelů v řadě. Špatně ale na hřišti působil i Tottenham, jehož účast v kvalifikaci Konferenční ligy nemusel v případě výhry Aston Villy zajistit ani plný bodový zisk.

Lepší úvod utkání si Spurs asi nemohli přát. Heung-Min Son ve druhé minutě předložil balon do vápna Kaneovi a ten přesným zakončením k tyči otevřel skóre. O rychlé vyrovnání se mohl postarat Robin Koch, jenže osamocený na penaltovém puntíku hlavičkoval vedle. Zápas nadále pokračoval ve slušném tempu, na obou týmech bylo vidět, že by se jim body velmi hodily. Ve 26. minutě se v další příležitosti ocitl kanonýr Kane, tentokrát si však s jeho ranou Joel Robles poradil. Na poločasovém vedení Kohoutů již nic nezměnil ani Liam Cooper, jenž hlavičkoval vedle.

Kohouti vstoupili fantasticky také do druhé půle. V náběhu ve vápně se objevil Pedro Porro a přesnou střelou na vzdálenější tyč ještě více přiblížil Leeds pádu do druhé ligy. Naději mohl svěřencům Jesseho Marsche vykřesat Maximilian Wöber, jeho střela však byla hostující obranou sražena na rohový kop. Domácí už museli postupem času vsadit všechno na ofenzivní kartu, a v 67. minutě se dočkali kontaktní branky. Na hranici vápna se ke střele dostal Jack Harrison a ranou k levé tyči snížil. Naděje Pávů na obrat ovšem o dvě minuty později srazil Kane, který využil brejkovou situaci. Závěrečné minuty ještě přinesly útočné snahy United, přesto ale přidal čtvrtou branku celku ze severního Londýna Lucas Moura, jenž se trefil po pár minutách pobytu na hřišti.

Leeds tedy poslední zápas sezony prohrál a anglickou smetánku opustí. Smutnit budou navzdory výhře i fanoušci Spurs, jelikož je v příští sezoně čekají výjezdy pouze po Ostrovech.