Ani nedokážu popsat, jak jsem šťastný, vybral jsem si správný klub, říká Haaland

Když přicházel do Manchesteru City, hovořilo se o tom, že půjde jen o dvouroční zastávku na cestě za vysněnou adresou do Realu Madrid, teď to však tak úplně nevypadá.

Ani nedokážu popsat, jak jsem šťastný, vybral jsem si správný klub, říká Haaland

Erling Haaland přišel do Premier League, kterou hned ve své první sezoně vyhrál. Navíc zde pokořil historický střelecký rekord. A to je mu teprve dvaadvacet let, tudíž se stále může a patrně i bude zlepšovat.

Konkurence cítí nebezpečí a může závidět, Manchester City je skutečně v této chvíli patrně nejlepší klub světa, který má díky skvělému kádru i prakticky bezedné peněžence jistotu, že o svůj status jen tak nepřijde. A to Haalanda nesmírně těší.

„Slovy nedokážu popsat, jak jsem šťastný. Hned v první sezoně jsme vyhráli titul, což je neuvěřitelné. Dodalo mi to strašně sil a energie do dalších zápasů,“ pronesl Erling pro klubovou televizi krátce poté, co nad hlavu vyzvedl trofej pro vítěze ligy.

„Vybral jsem si správný klub. Doufám, že tady cesta nekončí. Rád bych s ním vyhrál vše, co jenom vyhrát lze. Nechci se zastavovat,“ sdělil dobře naladěný norský útočník, který už za pár dní dostane příležitost vyhrát FA Cup a následně i Ligu mistrů. V obou těchto soutěžích totiž Citizens došli až do finále.

Původně platilo, že se po dvou letech působení na Etihad Stadium v Haalandově smlouvě aktivuje doložka ohledně výkupní klauzule. Díky tomu by hráče mohl pak podepsat Real Madrid. Tato doložka však měla ještě dodatek, že se zruší, pokud Guardiola v klubu podepíše novou smlouvu.

Co Pep Guardiola pochopil, jak skvostné podmínky na severu Anglie má, tak se nebránil upsat na několik dalších let. „V tomto klubu mám vše, co si jenom umanu, je tu ideální kádr, vedení i podmínky. Společně můžeme dokázat, že jsme nejlepší na světě,“ řekl Guardiola.