Review: Bournemouth - Leeds. Chatrnou obranu Pávů provětral Lerma

Hráči Bournemouthu zaznamenali ve 34. kole anglické Premier League neobvyklý úspěch, když využili domácího prostředí a výsledkem 4:1 teprve podruhé v historii vyzráli ve vzájemném zápase na Leeds. Rozhodujícím se ukázal časový úsek čtyř minut v prvním poločase, kdy se dokázal nadvakrát prosadit kolumbijský záložník Jefferson Lerma, který čtvrtým a pátým sezonním zásahem pokořil své osobní střelecké maximum v dresu Třešní. Hosté tak v dubnu inkasovali již 22 branek, čímž překonali vlastní rekord z února minulého roku, kdy za kalendářní měsíc obdrželi o dva góly méně.

Bournemouth - Leeds 4:1

Branky: 20. a 24. Lerma, 63. Solanke, 90.+1 Semenyo - 32. Bamford

Přestože ani jeden celek ještě neměl setrvání v nejvyšší lize jisté, výrazně lepší pozici si před závěrečnými koly vypracovali domácí. Ti ovládli tři z posledních čtyř zápasů a v tabulce jim patřilo 14. místo s velmi nadějným náskokem na sestupové pozice. To Leeds se před 18. Leicesterem držel pouze o jediný bod a na výhru čekal již čtyři utkání. V jeho prospěch však hrála bilance z posledních tří vzájemných střetnutí, z nichž vyšli The Whites vždy vítězně.

A na tuto pozitivní sérii se pokusili Pávi navázat hned v úvodních minutách, kdy se dostal k nebezpečnému přímému kopu Marc Roca. Španělský záložník dobře nasměroval svoji pumelici k levé tyči, Neto ovšem předvedl parádní zákrok a míč vytěsnil. Soupeřovu efektivitu v zakončení tak hned dvojnásobně potrestal v rozmezí čtyř minut Lerma. Kolumbijský záložník prokázal výtečný cit pro ideální postavení, když si nejprve na hranici pokutového území našel odražený balon a technickou střelou vymetl šibenici, aby následně v podobné situace pálil zblízka pod břevno. Ve 32. minutě se předvedli i hráči United, když vsítili kontaktní branku. Patrick Bamford využil zmatků v obraně nováčka ligy a skvěle mířený centr Wilfrieda Gnonta umístil hlavou přímo k levé tyči.

Do druhé půle vstoupily oba týmy aktivně a dostaly se díky tomu ke střeleckým příležitostem. Žádná z nich však přímo neohrozila bránu soupeře. Následně se ale opět dostali k zakončení domácí hráči a díky velmi vlažné defenzivní práci Leedsu navýšili vedení. Dominic Solanke si ve vápně našel balon, zbavil se dorážejících obránců a poslal míč k levé tyči. Třešničku na výborný výkon The Cherries svým gólem nasadil střídající Antoine Semenyo, který se štěstím propálil brankáře a upravil na konečných 4:1.

Bournemouth tedy důležité střetnutí zvládl a udělal další výrazný krok směrem k záchraně. O další body se utká v sobotu 6. května s Chelsea, Leeds vyzve ve stejný den rozjetý Manchester City.