Nechci tvrdit, že rozhodčí chyboval, ale podle mého názoru by to měla být čistá ruka, ne taková divná, tvrdí sparťan Bičík

V tradičním ligovém komentáři pro server aktualne.cz hodnotil uplynulé kolo české nejvyšší soutěže někdejší brankář pražské Sparty David Bičík. A právě na Letné se událo spoustu zajímavých věcí.

Sparta porazila Plzeň 2:1 díky diskutabilní penaltě ze 104. minuty. Kuchta zpoza šestnáctky vypálil a míč zastavila až ruka Hejdy, rozhodčí po diskuzi s VAR nařídil pokutový kop, který Krejčí chladnokrevně proměnil. „Prohrát takovou penaltou ve 104. minutě je děsivé. V takovém čase bych ji nařídil jen za skutečně kriminální faul. Míč se bezpochyby Hejdovy ruky dotkl, nechci tvrdit, že rozhodčí chyboval, mám na to jen svůj názor. Ale podle mého by to musela být čistá ruka, ne taková divná, uvedl pro aktualne.cz David Bičík.

Souhlasím s pravidlem, které vyznávají hokejisté - v prodloužení se pískají jen, s prominutím, vraždy. A to by mělo platit i ve fotbale,“ pokračoval dvaačtyřicetiletý někdejší ligový brankář.

Bičík si rovněž zavzpomínal na legendární hlášku italského brankáře Buffona, který v roce 2018 po podivném zákroku v nastavení přisoudil penaltu Realu Madrid, kvůli které Juventus vypadl z Ligy mistrů, že anglický rozhodčí má místo srdce koš na odpadky.

Nicméně utkání mezi Spartou a Plzní Bičík označil za výborný. Ocenil především maximální nasazení. „Tuto penaltu bych nepískl,“ uzavřel kruh dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže.

Neskutečná ztráta času v zápase Sparta-Plzeň: Staňkovy rozehrávky trvaly čtvrt hodiny. Jak dlouho se nehrálo?