Sheffield United už je v Premier League, nad jeho kádrem ale krouží supi

Blades se po středeční výhře nad West Bromwichem vrátili dvě kola před koncem Championshipu po dlouhých letech do nejvyšší soutěže, otázka je, s jakým kádrem tam budou hrát.  

Sheffield United už je v Premier League, nad jeho kádrem ale krouží supi

Záložník Sander Berge je potenciální hvězda Premier League, zájem o jeho podpis nicméně má mít hned několik klubů Premier League včetně Liverpoolu. Ilman Ndiaye to samé, okolo Nigerijce nicméně krouží laso AC Milán a klub ze San Sira se na střelce třinácti championshipových branek chystá podle Footmercato podat nabídku. Sheffield United se může po středě radovat z návratu na vrchol pyramidy anglického fotbalu, manažeru Heckingbottomovi nicméně už přibývají vrásky.

Na naprosto dominantní Burnley Vincenta Kompanyho neměli, přesto si postup o soutěž výš zajistili se solidní rezervou. Sheffield United se po téměř třiceti letech (z Premier League spadl v sezóně 1993/1994) vrací - i po zastávce v League One - mezi elitu, půjde tam zřejmě ale oslaben o své klíčové hráče z úspěšné sezóny. Zmínění Berge a Ndiyae už nabídky od konkurence podle všeho mají, další opory jako Egan, Doyle nebo Fotheringham budou v hledáčku budoucí konkurence. A Heckingbottom se příliš nediví.

"Dokáže to proti komukoli - zpracovávat míč v úzkých prostorech v ofenzivní třetině, kde nejlepší hráči nadělají soupeři největší škody. To všechno má. To, že hrajeme v Championship, neznamená, že hráči neumí s balónem. Je neuvěřitelný v práci s míčem a jen málo hráčů Premier League dokáže s míčem to, co on," okomentoval třeba kouč Sheffieldu United zájem o svého útočníka, o kterého se dříve zajímal i Everton, ale ten v konkurenci AC Milán a dalších předpokládaných velkoklubů zřejmě nebude mít v létě šanci. Kde Ndiyae skončí?