Review: Man. City - Arsenal. Šlágr kola a boj o titul vyšel lépe Citizens

Šlágr 33. kola Premier League vyzněl výrazně ve prospěch domácího Manchesteru City, který porazil Arsenal 4:1. Ústřední postavou utkání byl stejně jako v únorovém střetnutí Kevin De Bruyne, jenž vstřelil dva góly a na trefu Johna Stonese přihrával. Kanonýři tak nevyhráli již čtvrtý zápas v řadě a jejich sen o nečekaném zisku mistrovské trofeje se pomalu rozplývá. Citizens, kteří ovládli už osmý po sobě jdoucí vzájemný souboj, sice ztrácí na první příčku dva body, zároveň však mají o stejný počet odehraných duelů méně.

Man City - Arsenal 4:1

Branky: 7. a 54. De Bruyne, 45+1. Stones, 90+5. Haaland - 86. Holding

Zraky celé Anglie a vlastně i fotbalového světa se ve středu večer upíraly na Etihad Stadium. Měly zde totiž spatřit další nápovědu k rozluštění titulové hádanky v Premier League. Jako favorit vstupovali do duelu Citizens, kteří v uplynulých týdnech dokonale využili opakovaných zaváhání družiny Mikela Artety a jako mávnutím kouzelného proutku stáhli náskok Arsenalu v čele na pět bodů. Hosté však v lize odehráli o dva zápasy více a nyní měli jednu z posledních šanci k odražení útoku vyzyvatele a k ponechání si otěží titulového dostihu ve vlastních rukou.

Nervozita na straně Kanonýrů se ukazovala hned od úvodu utkání, kdy jejich rozehrávku doprovázela spousta nepřesností. Toho dokázal využít už v sedmé minutě De Bruyne, který se rozběhl napříč rozhozené obraně soupeře a zpoza vápna zamířil přesně k tyči, kam Aaron Ramsdale nedosáhl. Inkasovaná branka nicméně hostující celek nenakopla, neboť chybovali více a více. Po jedné nepřesnosti se do úniku dostal opět De Bruyne. Zkušený záložník se dokázal uvolnit, ale do jeho střely na poslední chvíli skočil Ben White a zachránil Kanonýry. Následně si příležitost vytvořil i Erling Haaland, jehož vychytal pohotový Ramsdale. Anglický brankář si s norským střelcem poradil i ve 41. minutě, když vytáhl další skvělý zákrok. Gólman Arsenalu ale nedosáhl na hlavičku Stonese v nastavení, a tak domácí před koncem poločasu navýšili své vedení.

Hráči Manchesteru City pokračovali ve velkém tempu i ve druhé půli. Haaland se dokázal uvolnit a od půle hřiště běžel sám, nicméně nepotvrdil roli nejlepšího střelce, neboť jej Ramsdale vychytal. Po jedné z dalších chyb Londýňanů se ve vápně ocitl De Bruyne, který opět ukázal zkušenost a dostal míč mezi nohami jednoho z obránců až do sítě. Delší dobu se poté hrálo bez výrazných šancí. Až v 80. minutě zahrával přímý kop Bukayo Saka. Ani tomuto Kanonýrovi nepřálo štěstí, neboť těsně přestřelil. Čestný úspěch si hráči Arsenalu přece jen připsali. Před koncem utkání se do míče opřel Rob Holding, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poslední, kdo měl v utkání slovo, byl ovšem domácí celek. V nastavení se ze své 33. ligové trefy radoval střelec Haaland, čímž v rámci moderní Premier League hrané na 38 kol překonal dosavadního rekordmana Mohameda Salaha.

Manchester City v jednom z největších utkání sezony přehrál Arsenal, a vykročil tak za další obhajobou titulu. K příštímu zápasu zamíří světlemodří 30. dubna na Craven Cottage. Na Kanonýry čeká 2. května derby s Chelsea.