Deadpool to dokázal, Wrexham je zpátky v lize!

Třetí nejstarší klub světa se vrací do profesionálního fotbalu. Wrexham v sobotu porazil Boreham Wood a po patnácti letech se z National vrací do ligového fotbalu (jak se v Anglii nazývá systém čtyř nejvyšších soutěží).  

Deadpool to dokázal, Wrexham je zpátky v lize!

Ten příběh zřejmě nekončí, naopak míří do Hollywoodu. Vlastně už tam díky majitelům a jejich neortodoxním metodám je. Serial FX Welcome to Wrexham už je divákům k dispozici, na další sérii pro Netflix se pracuje. Waleský klub Wrexham prochází fundamentální změnou a od příští sezóny v ní po “včerejším” postupu bude pokračovat v League Two. Majitelé klubu, hollywoodští herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney zvedají klub zpátky k někdejší slávě a fotbalové fanoušky z celého světa to baví sledovat.

Wrexham byl jen jeden klub v nižších patrech anglického fotbalu. Se slavnou minulostí, ano, na druhou stranu v podstatě nezajímavý, plácající se někde uprostřed National League, pátého stupně anglických fotbalových struktur. Pak přišla fundamentální změna. V listopadu 2020 byla schválena nabídka hollywoodského herce Ryana Reynoldse, proslaveného především svojí rolí politicky nekorektního komiksového hrdiny Deadpoola, na koupi klubu (další herec, Rob McElhenney se přidal o pár týdnů později), a celá transakce byla dokončena v únoru roku následujícího. A začala showbyznysová jízda.

Díky popularitě majitelů, kteří klub dokázali nejrůznějšími způsoby zviditelňovat (třeba tím, že díky jejich přítomnosti se na tribunách začaly objevovat celebrity jako David Beckham nebo Will Ferrell). Na to se chytili jak fanoušci, kteří začali cestu Wrexhamu periferně sledovat, tak následně i sponzoři. Klub získal nové a vedle ikonických Ifor Williams Trailers se na dresech týmu poprvé objevily společnosti TikTok a Expedia. S těmito brandy přitekly do klubu peníze, která Wrexhamu pomohly zajistit kolo před koncem jediné postupové místo National League. A cesta může pokračovat. Dle plánů Reynoldse a McElhenneyho třeba až úplně nejvýš.