Review: Nottingham - Manchester United. Antony a Dalot úřadovali v barvách Rudých ďáblů

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 31. kole Premier League na půdě Nottinghamu 2:0. Dominantní výkon korunovali hosté gólem ve 32. minutě, kdy se skluzem z dorážky prosadil Antony. Brazilská letní posila si ligovou branku připsala po více než půl roce, po změně stran na ni pak navíc navázala asistencí. Rudí ďáblové tak Forest v této sezoně pokořili již počtvrté, přičemž ani jednou neinkasovali. Zisk tří bodů jim zároveň umožnil vystřídat na třetí příčce Newcastle a přiblížil je jisté kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů.

Nottingham - Manchester United 0:2

Branky: 32. Antony, 76. Dalot

Red Devils dosud vykazovali pod taktovkou Erika ten Haga výrazně vzestupnou tendenci a i přes nedávný výprask s Liverpoolem a selhání ofenzivy proti Newcastlu neměl být mač proti nováčkovi z Nottinghamu nikterak složitým. Tým z Old Trafford navíc v posledních pěti ze sedmi ligových zápasů udržel čisté konto a totéž se očekávalo i nyní. Outsider měl však o motivaci navíc, neboť kromě důležitých bodů v boji o udržení se chtěl Forest pomstít i za vyřazení v semifinále EFL Cupu.

Nejistí Rudí ďáblové se do velké příležitosti dostali až v 17. minutě, kdy se do odraženého míče opřel Bruno Fernandes. Míč se ještě otřel o jednoho z obránců, a tak měl Keylor Navas co dělat, aby vytáhl fantastický zákrok. Na druhé straně zvedla fanoušky ze sedadel hlavička Scotta McKenny. The Tricky Trees šli málem do vedení, ale proti byla tyč. Chvíli nato se uvolnil útočník hostů Anthony Martial. Střelu Francouze sice Navas vyrazil, nicméně jen do cesty nabíhajícímu Antonymu, který neměl problém uklidit míč do odkryté brány.

Stejně jako v úvodní půli, tak i ve druhém poločase diváci na první příležitost museli čekat delší dobu. Až v 57. minutě se dobrou střelou prezentoval Fernandes, Portugalec však trefil pouze břevno. Po chvíli se šikovný záložník dostal do šance znovu. Obdržený míč na hranici vápna okamžitě vypálil směrem k bráně soupeře, tentokrát se proti jeho ráně skvěle vyšvihl Navas. Ještě blíže gólu se ocitl Martial, jenž si na centr vyskočil nejvýše, hlavou ale těsně minul levou tyč. Z velkého tlaku United nakonec pojišťovací branku vytěžili. Po průnikové přihrávce Antonyho se sám před brankářem zjevil Diogo Dalot a obstřelem zvýšil vedení.

Red Devils tak dle očekávání zvládli zápas v Nottinghamu a připsali si tři body. K dalšímu utkání pocestují The Tricky Trees 22. dubna na Anfield. United budou hrát až 27. dubna, a to na hřišti Tottenhamu.