Review: Chelsea – Brighton. Lampard stále nedovedl Blues k vítězství

Fotbalisté Brightonu zvítězili ve 31. kole Premier League na stadionu Chelsea 2:1. Domácí sice zápas gólově otevřeli, od té doby však byla znát dominance hostů, kteří působili mnohem sehraněji než svěřenci Franka Lamparda. Jednu z mnoha šancí Racků proměnil ve vítěznou branku v 70. minutě parádní dělovkou 19letý Julio Enciso. The Blues tak sice po čtyřech zápasech konečně skórovali, na body to ovšem nestačilo. Albion navíc potvrdil, že se mu na londýnský celek daří, jelikož s ním neprohrál už páté klání za sebou.

Chelsea – Brighton & Hove Albion 1:2

Branky: 14. Gallagher – 42. Welbeck, 70. Enciso

Na Stamford Bridge se proti sobě postavily celky se zcela odlišnou formou. The Blues z výsledkové ani herní krize zatím staronový trenér Lampard nevytáhl, když po těsné prohře s Wolves nestačili jeho svěřenci v Lize mistrů na Real Madrid. Naopak Brighton se těšil vynikající fazoně, neboť v Premier League prohrál pouze dvě z posledních 12 klání a stále držel reálnou naději na pohárové příčky. S Chelsea navíc nepoznal chuť porážky již čtyřikrát v řadě.

A proti The Blues začal dobře i tentokrát. Evan Ferguson se z hranice šestnáctky odhodlal ke střele, kterou zastavilo až břevno. Jako první se však radovali domácí a bylo to poprvé po devíti zápasech, co se Londýňané prosadili na domácím hřišti v první půli. Po rychlé akci vypálil Conor Gallagher, jehož pokus tečoval do protipohybu brankáře obránce Lewis Dunk. Obdržená branka Racky vybudila k další ofenzivní aktivitě. Ve 26. minutě vyslal nebezpečný projektil k tyči po skvělém sólu Kaoru Mitoma, výborným zákrokem se ale prezentoval Kepa Arrizabalaga. V další příležitosti tvrdě hlavičkoval Ferguson, španělský brankář však míč opět fantastickým reflexem vyrazil. Před poločasovým hvizdem už ale defenziva domácích kapitulovala. Pascal Gross umístil vymazlený centr přesně na hlavu Dannyho Welbecka, který střelu namířil od tyče do sítě.

Brighton ve svém náporu pokračoval i po změně stran. Enciso vybojoval balon u rohového praporku a řítil se ze strany sám na bránu, svou ránou však napálil pouze přední tyč. Reprezentant Paraguaye se ovšem v 70. minutě už mohl radovat. Míč si navedl na střed hřiště a zhruba ze 30 metrů vyslal parádní projektil, kterým vymetl pavučiny v šibenici. Po obdržené brance se sice domácí konečně zvedli, na vyrovnávací branku to už ale nestačilo.

Brighton tak dokázal rozjetého soupeře i podruhé v sezoně porazit. O další body zabojuje 26. dubna proti Nottinghamu, Chelsea ve stejný den změří síly s Brentfordem.