Review: Aston Villa - Newcastle. Proti Strakám opět řádil rozjetý Watkins

Fotbalisté Aston Villy porazili v utkání 31. kola Premier League na domácí půdě Newcastle 3:0. Povedený start Villans zakončil v 11. minutě brankou Jacob Ramsey. Mladému Angličanovi na vítězný gól přihrál Ollie Watkins, který svůj skvostný výkon korunoval ve druhém poločase dvěma trefami. Útočník birminghamského týmu se v posledních 12 zápasech prosadil hned 11krát a celkově se od svého přestupu v roce 2020 podílel už na 52 ligových gólech svého mužstva. Straky naopak po pěti tříbodových zápasech padly a zkomplikovaly si boj o místenky v příštím ročníku Ligy mistrů.

Aston Villa - Newcastle 3:0

Branky: 11. Ramsey, 64. a 83. Watkins

Aston Villa se pod vedením španělského mága Unaie Emeryho herně obrovským způsobem zvedla, což jí nakonec vyneslo až na šestou příčku v tabulce. Po sérii sedmi ligových duelů bez porážky tak měli Villans téměř na dosah příčky zajišťující pohárovou Evropu v následující sezoně. Tentokrát však před nimi stál velmi těžký úkol. Do Villa Parku totiž přijel Newcastle, jenž měl za sebou pět výher v řadě a v nejvyšší anglické soutěži se vyhříval na fantastické třetí pozici.

Emeryho svěřenci ale předvedli raketový start, když se jen pár desítek vteřin po výkopu dostal do úniku Watkins. V životní formě hrající útočník však svou čtvrtou ligovou trefu v řadě prozatím nepřidal, neboť své zakončení namířil do tyče. V 11. minutě se Watkins dostal do další slibné situace po povedeném centru. Místo snahy vstřelit gól ale hlavou sklepnul balon pod sebe, kde číhal Ramsey, jenž prudkou ranou poslal Villans do vedení. Zanedlouho poté byli oba zmínění opět nebezpeční. Nejprve Watkins prověřil přízemní střelou Nicka Popea, vzápětí pak Ramsey nasměroval svůj pokus do břevna. I zbytek poločasu se odehrál v rychlém tempu, další branka však nepadla.

Newcastle se ani po změně stran napříč útočné aktivitě dlouho nedokázal dostat do vyložené šance. V 59. minutě konečně prověřil Emiliana Martíneze střelou zpoza vápna Alexander Isak. Po následném rohu se v ještě lepší pozici ocitl uzdravený Miguel Almirón, rozvlnil ale jen boční síť. Udeřit tak mohla Villa, když obraně hostů opět proklouzl Watkins a tentokrát i skóroval. Videorozhodčí však vzápětí odhalil těsný ofsajd 27letého Angličana. Chvíli nato už se ale nejlepší střelec domácích své 13. ligové branky dočkal, když z otočky uklidil balon za záda Popea. V 83. minutě se pak k Watkinsovi ve vápně opět přikutálel míč a odchovanec třetiligového Exeteru City si znovu poradil.

Aston Villa tak zvládla těžký duel s Newcastlem a připsala si další důležité tři body. V následujícím kole vyzve 22. dubna Brentford, Straky změří o den později síly s Tottenhamem.