Yaya Touré určil, co bude zásadní pro výhru titulu. Toto je důvod, proč Arsenal ztratí

Arsenal v současné chvíli vede ligu o dva body a k tomu má navíc zápas k dobru. Může při cestě za titulem ještě zavrávorat? To víte, že ano. Yaya Touré vytáhl svoji věšteckou kouli a řekl jak.

Yaya Touré určil, co bude zásadní pro výhru titulu. Toto je důvod, proč Arsenal ztratí

Tehdejší záložník Manchesteru City si pochopitelně nenechává ujít tažení svého celku, i když v něm už nepůsobí. S ohledem na nečekaný úpadek Chelsea a Liverpoolu jsou Citizens jediným týmem, který nyní Arsenal prohání v boji o titul, a tak věří, že nakonec rozhodne psychická stránka. Arsenal má sice drobný náskok a zápas k dobru, ale ten tlak nevydrží.

„Líbí se mi hra Arsenalu, podle mě místy předvádí fantastický fotbal, ale pořád je třeba dodat, že se jedná o velmi mladý tým, který hraje podle toho, jak mu zrovna fouká vítr,“ líčil pro Manchester Evening News Yaya Touré.

„Arsenal byl dlouhou dobu v euforii. Ten tým si myslel, že nemůže prohrát, až dokud je někdo, Everton to byl, myslím, nevyvedl z omylu. Jakmile jednou prohráli, mohli jste vidět, co dělá psychika. To mužstvo se sesypalo a pak zmatkovalo. Nejlépe to bylo vidět třeba právě v zápase s Manchesterem City, kde Gunners nehráli vůbec špatně, jen jim prostě chyběl ten klid,“ vysledoval.

„Oba týmy se spolu utkají ještě jednou a pokud City vyhrají i druhý vzájemný duel, pak bude psychická výhoda na jejich straně. Ten chleba se může lámat až v závěru sezony, ale pořád věřím tomu, že to City zlomí a titul opět obhájí,“ sdělil Touré svou predikci.