Rozhodčí, který se dopustil chyby v zápase Arsenalu s Brentfordem, v Premier League končí

V případě sudího Lee Masona padla kosa na kámen. Jedenapadesátiletý arbitr si během minulého víkendu sedl k technologii VAR, kde se dopustil jednoho hrubého prohřešku.

Arsenal se tehdy střetl doma s Brentfordem, nad nímž vedl 1-0. Pak ovšem v 74. minutě nastala akce hostů, kterým se podařilo vyrovnat. Jak se následně zjistilo, branka padla z ofsajdu, který však náš zmíněný sudí nezkontroloval a neodmával.

Kanonýři v důsledku této chyby přišli o dva body, které mohou mít z toho titulového hlediska fatální následky. Omluvy od šéfa rozhodčích Howarda Webba se sice dočkali, ale ztracené body jim už nikdo nevrátí.

„V souvislosti s pochybením, ke kterému došlo během zápasu Arsenal – Brentford, opouští jedenapadesátiletý Lee Mason roli videorozhodčího. K ukončení spolupráce došlo na základě vzájemné domluvy,“ uveřejnil šéf výboru rozhodčích Howard Webb.

Zásadní chyby, které se Mason dopustil, bylo to, že pro branku ze 74. minuty nenarýsoval pomocné čáry, jež by potvrdily ofsajdové postavení. Jako důvod uvedl, „že ho to nenapadlo“, čímž poškodil domácí stranu, která poté už zápas nedokázala zvrátit ve svůj prospěch.

Arsenal následně v týdnu prohrál domácí duel s Manchesterem City, kvůli čemuž se nyní ocitl na druhém místě tabulky. Jeho několikabodový náskok, který držel ještě před pár týdny, je pryč, ale zato má ještě utkání k dobru.