Hrát v Anglii byl vždycky můj sen, pochvaluje si Vaclík angažmá v Huddersfieldu

Český gólman si ostrovy vysnil v momentu, kdy jeho hrdina (a budoucí parťák v reprezentaci) Petr Čech přestoupil do Chelsea.   

Hrát v Anglii byl vždycky můj sen, pochvaluje si Vaclík angažmá v Huddersfieldu

Bude těžké žít do konce sezóny bez rodiny, ale plním si svůj sen. Těmito slovy zhodnotil v rozhovoru pro lokální list Examiner Tomáš Vaclík krátkodobou smlouvu s Huddersfieldem, kam během ledna zamířil z řeckého Olympiakosu na hostování jako náhrada za zraněného Lee Nichollse. Na jaře by tak měl plnit roli jedničky v severní Anglii a pomoci Huddersfieldu, který mimochodem ve středu odvolal manažera Marka Fotheringtona, k udržení druhé nejvyšší anglické soutěže, v tuto chvíli je Huddersfield na 22. příčce s bodovou ztrátou na místa znamenající “přežití.”

Všechno ostatní mimo aktuální pozici v tabulce si nicméně Vaclík v rozhovoru pochvaluje. Třeba komunikaci s koučem gólmanů Paulem Clemensem. "Vysvětlil mi svou představu o tom, co by se stalo, kdybych přišel. Byl opravdu otevřený, protože tady budu bez rodiny, takže se mi snažili vysvětlit, jak to můžeme zvládnout, jak můžeme přizpůsobit cestování a spoustu věcí kolem toho, abych viděl svou rodinu co nejčastěji,” popisoval pro Examiner Vaclík. "Obecně jsme mluvili o věcech, na kterých se mnou chce pracovat, například o mém postavení. Jeho nápady byly opravdu dobré a v brankářské komunitě má velmi dobrou pověst, takže ten první dojem byl pro mě opravdu důležitý," chválil si český gólman nastavenou spolupráci.

A těší se, že si vyzkouší anglický fotbal, stejně jako že pomůže Huddersfieldu k překonání těžšího období a oplatí jim vřelé přivítání. "Opravdu se cítím vítaný. Je tady krásná parta lidí, a to nejen v šatně, ale i v celém klubu. Všichni jsou opravdu velmi přátelští, milí, vstřícní a v mnoha věcech nápomocní. Určitě je velmi příjemné tady být,” hlásil Vaclík. A konečně, že si splní sen zahrát si v Anglii. Stejně jako Petr Čech. "Už od dětství bylo jedním z mých snů hrát v Anglii, a to se mi teď splní. Chelsea se mi zalíbila kvůli Petru Čechovi a jakmile se do Chelsea přestěhoval, začal jsem Anglii sledovat," uzavírá Vaclik.