Černý sestřelil v Nizozemsku svůj bývalý tým, jeho Twente sahá po pohárech

Už pátý gól v této sezoně nizozemské ligy vstřelil český reprezentant Václav Černý. Jeho Twente Enschede si i díky jeho trefě z nastavení první půle poradilo s Utrechtem 2:0.

Pětadvacetiletý český záložník v zápase proti svému bývalému týmu otevřel skóre v nastavení prvního poločasu. Černý se v nizozemské lize trefil poprvé od začátku září, kdy dal dva góly Eindhovenu. Pár dní předtím se dvakrát prosadil v duelu s Excelsiorem Rotterdam.

Výhru Twente nad Utrechtem pojistil v 64. minutě Virgil Misidjan. Twente uštědřilo soupeři první porážku po šesti ligových zápasech a je v neúplné tabulce třetí, což je příčka, která zaručuje účast v kvalifikaci Konferenční ligy.

V nedělním šlágru nizozemské ligy doma Feyenoord remizoval s Ajaxem a zůstává první. Ajax je až pátý.

Nizozemská fotbalová liga - 17. kolo:
Heerenveen - Groningen 3:1, Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterodam 1:1, Twente Enschede - Utrecht 2:0 (první gól Černý).