Lampard: Vyhazovu se nebojím, jsem hrdý na práci kterou v Evertonu dělám!

Do října se datuje poslední vítězství Karamelek v Premier League, série bez vítězství zahrnující šest porážek a dvě remízy je nejdelším neúspěšným obdobím v kariéře Franka Lamparda.    

Lampard: Vyhazovu se nebojím, jsem hrdý na práci kterou v Evertonu dělám!

Osud kouče Evertonu Franka Lamparda se po sobotní prohře s podobně problémovým West Hamem naklonil a podle anglických médií visí na vlásku. Everton je v tabulce nejvyšší anglické soutěže - jen díky skóre - předposlední před Southamptonem a ačkoliv od míst, které znamenají záchranu jej dělí jen dvoubodová ztráta, současná forma, kdy tým v posledních osmi utkáních získal jen dva body, vyvolává spekulace o Lampardově budoucnosti. Bývalá hvězda zálohy Chelsea a anglické reprezentace si minimálně navenek žádné obavy nepřipouští. 

"Nejsem tak daleko, abych se bál," prohlásil po prohře s Kladiváři v rozhovoru pro BBC5 Lampard. "Absolutně se nebojím vyhazovu, jsem hrdý na to, že tu práci dělám. Každý den vstávám a přemýšlím, jak se můžeme ještě trochu zlepšit - je to tak jednoduché." A dodal, že si uvědomuje, že tým (který mimochodem už též vypadl z obou pohárů) prožívá těžké časy. Zároveň nicméně Lampard tvrdí, že to v Evertonu po špatné loňské sezóně museli všichni čekat, zvlášť když návdavkem klub opustila jeho největší hvězdy, Brazilec Richarlinson, který odešel do Tottenhamu.

I přes tohle sebevědomé Lampardovo prohlášení se v zákulisí silně spekuluje, o Lampardově pozici. Majitel Evertonu, iránský miliardář Farhad Moshiri sice po zápase - kde mimochodem sledoval Everton naživo poprvé po čtrnácti měsících - odmítl jakkoliv přiblížit další kroky vedení. "Nemohu to komentovat. Není to jen moje rozhodnutí," řekl Moshiri BBC. V kuloárech se nicméně spekuluje o jménech jako je Sean Dyche, Rafael Benitez nebo (než dostal job v Portugalsku) Roberto Martinez. Jak dlouho ještě tedy Frank Lampard bude koučem klubu v Premier League?