Plzeň si přijela pro třetí ofenzivní posilu zimy až do Karviné. Proč ukázala právě na Durosinmiho?

Třetí zimní posilou Plzně se stal útočník Rafiu Durosinmi. Dvacetiletý Nigerijec k úřadujícím mistrům a lídrům tabulky přišel z druholigové Karviné na půlroční hostování s opcí. 

Plzeň si přijela pro třetí ofenzivní posilu zimy až do Karviné. Proč ukázala právě na Durosinmiho?

Durosinmi na podzim za Karvinou ve druhé lize zaznamenal tři góly a pět asistencí. V minulé sezoně v nejvyšší soutěži vstřelil tři branky v 19 zápasech. V Plzni má pomoci nahradit zraněného útočníka Jana Klimenta, jemuž kvůli zraněnému kotníku hrozí delší pauza.

"Jde o talentovaného hráče, který má výborné rychlostní, výškové i věkové parametry pro to, aby udělal další posun v kariéře. A já věřím, že tento krok může udělat právě u nás. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v našem týmu a bude se rvát o svou šanci," uvedl sportovní ředitel Západočechů Daniel Kolář.

"Jsem šťastný, že jsem dostal takovou šanci. Sledoval jsem zápasy Viktorie v Lize mistrů, je to opravdu velký tým a já musím udělat maximum pro to, abych se dokázal prosadit," doplnil Durosinmi.

Plzeňský klub už před Vánoci přivedl záložníka Romana Květa z Bohemians 1905 a útočníka Matěje Vydru jako volného hráče po vypršení smlouvy v anglickém Burnley. Třicetiletý reprezentant se ale pozvolna vrací po loňské operaci kolena.

Tiéhi nakonec nebude operovat ani v Liberci. Pod Kolo Tourém ho čekají záchranářské boje v Championship