Autor jednoho z nejpůsobivějších gólů světového šampionátu má namířeno za krajanem

V Burnley neexceloval, na hostování v Turecku je ale Wout Weghorst opět v ráži a říká si o lepší angažmá. To by mu rád poskytl Erik ten Hag a jednání o půlročním hostování nabírají na obrátkách. 

Autor jednoho z nejpůsobivějších gólů světového šampionátu má namířeno za krajanem

Wout Weghorst zářil v Nizozemsku a prosazovat se dokázal i ve Wolfsburgu. Zklamání zažil třicetiletý útočník až na Ostovech. Jako velká posila v Burnley neuspěl, ve dvaceti ligových zápasech vstřelil jen dvě branky a Burnley se ho rozhodlo po sestupu poslat na hostování do Turecka.

A tam Weghorst ožil, v šestnácti zápasech za Besiktas nasázel osm branek, přidal čtyři asistence a opět si říká o lepší angažmá. To by mu podle posledních informací mohl poskytnout krajan Erik ten Hag, který po odchodu Cristiana Ronalda hledá vhodné doplnění k Marcusi Rashfordovi.

United mají momentálně zájem o půlroční hostování. Na post útočníka si během krátké chvíle vyhlédli Sašu Kalajdžiče nebo Benjamina Šeška, nejideálněji se ovšem jeví právě Weghorst.

Ten se prosadil i ve včerejším utkání proti Kasimpase a pomohl k výhře 2:1. Jenže po brance se zdálo, že se s tureckými fanoušky loučí. To neuniklo ani kouči Besiktase Senolu Günesovi.

"Je pro nás důležitý hráč. Nestačí se jen rozloučit s diváky, musí hovořit i s námi a klubem. Už jsem o tom vývoj slyšel, ale jasné to není. Jeho odchod zvážíme, ale až poté, co si pohovoříme s vedením," měl v sobotu jasno Günes.

Právě souhlas Besiktase je nesmírně důležitý, neboť bez něj si Burnley Weghorsta nemůže stáhnout zpátky. Dodejme, že Weghorst má v Turecku smlouvu v rámci hostování na jeden rok. 

Autora jednoho z nejdramatičtějších branek na světovém šampionátu (Weghorst po parádní rozehrávce přímého kopu poslal čtvrtfinále proti Argentině svým druhým gólem do prodloužení) by si Rudí ďáblové rádi vypůjčili na půlroční hostování. Součástí by mohla být i opce na přestup. O této doložce ale uvažují i v Burnley, neboť Clarets vévodí Championship a mají perfektně nakročeno k okamžitému návratu mezi elitou. A v Premier League by se Weghorst mohl hodit.