Norwich se v Championship propadl na jedenáctou pozici. Mezi elitu jej má vytáhnout Wagner

Daniel Farke dokázal s Norwichem dvakrát podstoupit do Premier League, jenže po nepovedeném startu loňského ročníku byl odvolán. Příliš dlouho nicméně nedokázal na lavičce Norwiche setrvat Dean Smith a aktuálně jedenáctý celek Championship tak má nového manažera, který má Kanárky dostat zpět mezi elitu.

Norwich se v Championship propadl na jedenáctou pozici. Mezi elitu jej má vytáhnout Wagner

Tabulka Championship je neuvěřitelně vyrovnaná. Vždyť čtvrtý Watford by se během dvou kol mohl propadnout na patnácté místo - mezi těmito pozicemi je totiž rozdíl pouhých pěti bodů.

Ještě nedávno Norwich okupoval právě pozici zajišťující play-off o postup do Premier League, po čtyřech porážkách a pěti ztrátách z posledních šesti duelů se ale propadl na jedenácté místo a v tak vyrovnané tabulce nebude mít jednoduchou práci se opět vyšvihnout k výšinám.

Nově se o to pokusí v Německu narozený americký kouč David Wagner, jenž přebírá Norwich po Deanu Smithovi, jenž byl vyhozen na konci minulého roku po třinácti měsících při kormidle Kanárků.

V klubu podepsal Wagner smlouvu na dvanáct měsíců a na novou výzvu se velmi těší. "Je to pro mě velmi speciální okamžik. Být zpět v Anglii a převzít Norwich City, to je pro mě velká čest. Jsem velmi spokojený s tím, co jsem zatím viděl. Zařízení v Lotus Training Center je prvotřídní. Nyní se ale musíme dívat dopředu a pracovat extrémně tvrdě," řekl Wagner po svém jmenování pro canaries.co.uk.

 

"Je to pro nás všechny nová výzva. Bude to snadné? Rozhodně ne. Musíme zapomenout na minulost a nechat ji za sebou. Pokud chceme uspět, musíme spolupracovat v rámci celého klubu," má jasnou svou vizi Wagner.

Podobně to vidí i sportovní ředitel Norwiche Stuart Webber, který o příchod bývalého manažera Huddersfieldu velmi stál. "Po rozhovoru s Davidem se okamžitě stal vynikajícím kandidátem. Jeho znalost našeho týmu, vize, představa o fotbale a pracovním nasazení je něco, co přesně odpovídá všem našim cílům. Víme, že se okamžitě musíme pustit do práce a předvést několik dobrých utkání," doplnil ke jmenování Wagnera Webber.

Do konce ledna čeká na Norwich kvarteto zápasů. Po nedělním domácím střetnutí proti Blackburnu v rámci FA Cupu sehraje Norwich tři ligové duely. 14. ledna hraje v Prestonu, o týden později v Coventry a 28. ledna doma vyzve Birmingham City.