Conteho setrvání na lavičce Spurs závisí na jedné podmínce, kterou mu vedení možná nesplní

Obavy fanoušků Tottenhamu o trenéra Conteho jsou opodstatněné. Zkušený italský stratég je lákán ne jedním, ale rovnou dvěma potenciálními zájemci do své rodné země.

Conteho setrvání na lavičce Spurs závisí na jedné podmínce, kterou mu vedení možná nesplní

Antonio Conte momentálně šéfuje Tottenhamu Hotspur, kde loni v listopadu nahradil neúspěšného portugalského kouče Nuna Espirita Santeho. Toho si můžete dobře pamatovat z jeho působení ve Wolverhaptonu, kde položil slibné základy týmu, jenž obýval horní polovinu tabulky. Na vyšší úrovni se však prosadit nedokázal.

Conte uzavřel se Spurs smlouvu na jeden a půl roku, a pokud si to dobře spočítáme, znamená to, že jeho služby po této sezoně budou končit. Samozřejmě za předpokladu, nebude-li aktivována klauzule o ročním prodloužení, což v této chvíli zatím italský kouč odmítá. Potřebuje vědět, že jsou on i vedení na stejné vlně. Kdyby ne, zváží nabídky ze Serie A (nebo národního týmu).

„Co jsem přišel do Tottenhamu, bylo mou podmínkou maximální nasazení. Kdyby mi nebylo zaručeno, že vedení nechce bojovat o titul, nešel bych sem. Snažím se, abychom docílili těch nejlepších výsledků. Hráči si musí uvědomit, že Tottenham je moderní klub a klub budoucnosti. Útok na titul zde musí být standardem,“ zněla Conteho žádost, s níž vstoupil na horkou severolondýnskou půdu.

Potíž je v tom, že není na stejné frekvenci i vedení, které váhá, zdali do kádru investovat další miliony, aby mužstvo zůstalo kompetentní. A jelikož je Conte velmi ambiciózním trenérem, pro něhož je boj o trofeje standardem, mohl by zvážit nabídky, které k němu chodí například z Itálie.

Server Sky Italie potvrzuje, že má o kouče Tottenhamu vážný zájem Juventus, ale například i AS Řím, kde sice působí José Mourinho, ale toho zase volá portugalská reprezentace. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se věci vyvinou.