Proč byl Sancho vyřazen ze sestavy United a kdy (pokud jestli) se vrátí?

Co Erik ten Hag přebral kabinu Manchesteru United, nastolil v ní vlastní pořádek. Jeho efekt nyní na vlastní kůži pociťuje například takový Jadon Sancho, jenž byl vyřazen z kádru. Proč?

Proč byl Sancho vyřazen ze sestavy United a kdy (pokud jestli) se vrátí?

Když si kupujete hráče za 100 milionů dolarů, obvykle se nejedná o posilu na lavičku. Očekáváte od ní okamžité výsledky. Bohužel ty Sancho nepřinesl a ztratil svou formu natolik, že byl postupně opomíjen ze sestavy, až dokonce vyřazen.

Momentálně mladý anglický fotbalista trénuje individuálně. Zatímco jeho spoluhráči brázdí turné po Španělsku, kde se připravují na druhou část sezony Premier League, Jadon trénuje zvlášť s jistými holandskými trenéry, které mu doporučil sám Erik ten Hag. Takto to probíhá již celý měsíc.

„Jadona jsme poslední zápasy nevyužili, protože nebyl v takové kondici a formě, kterou od něho očekáváme. Proto jsem ho osobně doporučil k individuálnímu tréninkovému programu, jehož cílem je nabrat zpátky ztracené sebevědomí a získat nějakou kondici. Doufáme, že se s ním uvidíme tak rychle, jak jen to bude možné,“ řekl ten Hag deníku Mirror. Nějaký určitý termín ale v hlavě neměl.

Sancho svého času v Dortmundu zářil, ale opět se potvrdilo, že Premier League není Bundesligou a že United nejsou týmem, který je zrovna v takové herní pohodě, aby si tam mladý kluk mohl napochodovat a předvádět výkony, na které je zvyklý.

„Stává se, že vám odejde forma. Někdy ovšem nevíte, co je tomu příčinou a jak ji získat zpátky. Jadon bude trénovat mimo tým, dokud nebude fyzicky i mentálně připraven se vrátit,“ dodal ten Hag na adresu anglického křídelníka, jehož cenovka za poslední rok značně klesla. A bohužel to vypadá, že se jedná o další utopený stomilionový talent na Old Trafford…