Zvýšení rychlosti v kombinaci, důraz, pohyb bez míče...Kotal ví, že vládnutí Žižkova v ČFL ještě není dokonalé

Viktoria Žižkov míří mílovými kroky zpět do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a své skupině B v ČFL vládne s velmi pohodlným náskokem devíti bodů na druhý Kolín.

Zvýšení rychlosti v kombinaci, důraz, pohyb bez míče...Kotal ví, že vládnutí Žižkova v ČFL ještě není dokonalé

Tým trenérů Václava Kotala a Michala Šmardy si navíc prodloužil podzimní část účastí v zimní Tisport lize a rozhodně nezklamal.

Zatímco s druholigovým Táborskem uhrál remízu 1:1, s Bohemians Praha 1905 prohrál 1:3 a se Slovanem Liberec 2:3, což jsou na třetiligový celek solidní výsledky.

Tím spíš, že šanci v těchto střetech dostali zejména hráči širšího kádru a několik dorostenců. Co vše ukázaly trenérském štábu?

"Pro nás to byla velmi dobrá zkušenost, tyto zápasy nám ukázaly, na čem ještě musíme pracovat. Zvýšení rychlosti v kombinaci, důraz, pohyb bez míče. Věřím, že si to kluci uvědomují a společně uděláme vše pro to, aby jaro bylo stejně úspěšné, jako byl podzim," vzkázal na webu fkvz.cz bývalý stratég Hradce, Brna či Sparty Kotal.

Nyní má mužstvo v čele s Milanem Švengerem, Milanem Jiráskem, Alexi Batiojou, Michalem Petráněm, Radkem Voltrem či Václavem Kadlecem dovolenou a opět se sejde 9. ledna.

V přípravných duelech ho v rámci zimní přípravy čekají vesměs klání s druholigovými týmy (obě pražská "S", Jihlava, Vlašim atd.).

Jawa už má Mladá Boleslav jistého, Hoftych však nyní testuje i nigerijského záložníka Deleho