Rice: Nejsme tady jenom proto, abychom si zahráli osmifinále, ostatní týmy by se nás měly bát

Anglická reprezentace má takovou sílu, že by z ní ostatní účastníci mistrovství světa měli mít strach. Prohlásil to záložník Declan Rice, podle něhož hráči Albionu nehledí pouze k nedělnímu osmifinále proti Senegalu, ale katarský turnaj chtějí vyhrát celý.

Rice: Nejsme tady jenom proto, abychom si zahráli osmifinále, ostatní týmy by se nás měly bát

"Když se na nás ostatní týmy podívají, tak proč by se nás neměly bát? Máme velkou ofenzivní kvalitu, špičkové talentované hráče, kteří rok co rok získávají největší trofeje. A vítěznou mentalitu dokážou přenášet do reprezentace," řekl Rice na tiskové konferenci.

Angličané na úvod skupiny B deklasovali Írán 6:2, pak si renomé pokazili remízou 0:0 se Spojenými státy, ale na závěr znovu přesvědčivě porazili Wales 3:0. Svěřenci trenéra Garetha Southgatea proti Senegalu zahájí cestu za druhým zlatem na MS v historii a prvním od roku 1966.

"Je pouze na nás, abychom potvrdili svou kvalitu. Už to dokázaly týmy jako Francie. Nejsme tady jenom proto, abychom si zahráli osmifinále, chceme dojít až na vrchol," prohlásil kapitán West Hamu a klubový spoluhráč českých reprezentantů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

Stříbrný celek z loňského Eura podle něj drží při sobě. "Kouč má možná starosti se složením sestavy, ale ať dostane šanci kdokoliv, vzájemně se podpoříme. Táhneme za jeden provaz, přestože konkurence je tady veliká. Je dobré vědět, že máme hráče, kteří umí okamžitě změnit průběh zápasu. A na mistrovství světa je tohle důležité," uvedl Rice.

"V našem týmu je zdravá konkurence a já udělám cokoliv, abych vyhrál mistrovství světa. Všichni máme společný cíl," dodal třiadvacetiletý středopolař, jenž ve všech třech utkáních na šampionátu nastoupil v základní sestavě Anglie.

Sedm nejlépe a sedm nejhůře placených trenérů mistrovství světa? Rozdíly jsou vážně obří