Slovan vstřelil tři branky, přesto se z Horních Počernic poroučel s prázdnou. Bohemians slaví výhru č. 2

Uprostřed pracovního týdne na sebe v rámci Tipsport ligy narazily na umělé trávě v Horních Počernicích celky Slovanu Liberec s Bohemians Praha 1905.

Zatímco pro "domácí" Slovan se jednalo o první vystoupení na zimním turnaji, vršovický soubor z Ďolíčku už měl svou premiéru za sebou, když o víkendu zdolal druholigové Táborsko 3:1.

Tým ze stadionu U Nisy však měl za sebou čerstvý pohárový postup přes Sigmu Olomouc (4:1) a ani on tedy nebyl úplně nerozehraný.

V prvním dějství však hned dvakrát nachytal nizozemského brankáře Vliegena forvard Václav Drchal, jenž udeřil v patnácté, respektive v pětadvacáté minutě.

V základní sestavě klokanů se mimochodem objevil i bundesligový navrátilec Jan Morávek, který zatím na ligový start v této sezoně FORTUNA:LIGY čeká a dosud byl pouze nominován k listopadovému střetu se Zlínem (3:2). V zelenobílých barvách odehrál první dějství a pak už to Jaroslav Veselý prostřídal.

Třetí hřebíček do liberecké rakve zatloukl Michal Vrána, jenž tři minuty po změně stran propálil Vliegena z téměř nulového úhlu a už se zdálo, že pražský tým dokráčí bez stresu k jasné výhře.

V 65. minutě však vykřesal zrnko naděje liberecký forvard Matyáš Kozák, který překonal Koubu přesně mířenou ranou k pravé tyči a ten samý útočník prostřelil mladého brankáře klokanů i o jedenáct minut později.

I když se v tu chvíli zdálo, se se duel v poslední půlhodině notně zdramatizoval, v osmdesáté minutě podle všeho definitivně rozhodl vršovický Martin Dostál, jenž měl dostatek času i prostoru ke čtvrtému rozvlnění liberecké sítě.

Modří už pak jen skorigovali na konečných 3:5 zásluhou Karola Meszároše, jenž udělal kličku brankáři a zakončoval do zcela prázdné svatyně. Více už se však nepřihodilo a nic na tom nezměnilo ani dvouminutové nastavení.

"Myslím si, že to bylo pohledné, otevřené utkání. Později nahoru dolů, padlo hodně gólů. My jsme k tomu přistoupili tak, že hráli hráči, kteří neměli v poslední době takové vytížení. U některých nám to ukázalo, že s nimi můžeme počítat, a u některých, že ty výkony nebyly úplně optimální," řekl liberecký trenér Luboš Kozel klubovému webu.

"Samozřejmě jsem více spokojený s představením v první půli, kdy jsme z hlediska defenzivy hráli daleko lépe. Paradoxně bych řekl, že subjektivně jsme utkání ve druhé polovině více kontrolovali, ale dostali tři branky. To je takové rozporuplné," uvedl kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Středeční zápasy Tipsport ligy:

FC Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:4 (0:2)
Branky: 65. a 76.  Kozák, 89. Mezsároš - 15. a 25. Drchal, 48. Vrána, 80. Dostál. Rozhodčí: Rouček – Kříž, Matoušek.

Liberec: Vliegen (46. Pešl) - Fukala, Plechatý (46. Mikula), Prebsl (65. Lexa), Preisler (46. Winkler) - Purzitidis, Varfolomejev (75. Juzvak), Polyák (65. Valenta) - Frýdek (65. Červ), Rondič (75. Mészáros), Kozák (75. Višinský). Trenér: Kozel.

Bohemians: I. poločas: Kouba - Kadlec, Krch, Hůlka - Vala, Farkaš, Morávek, Nový - Drchal, Prekop, Novák. II. poločas: Kouba - Köstl, Jánoš, Křapka - Dostál, Jindřišek, Beran, Vilotič - Vrána, Zeman, Mužík. Trenér: Veselý.

Holeňák může ve Varnsdorfu přijít o defenzivní oporu. Je možné, že se vrátím do Teplic, přiznává Radosta