Události 16. kola druhé ligy: Líšni se nepovedla tečka, Wágner selhal, na dně tabulky rezervy pražských „S“

Tomáš Wágner neproměnil pokutový kop a i kvůli tomu Příbram ztratila body na domácí půdě s Chrudimí. Přesto je podzimním mistrem, neboť Líšeň překvapivě podlehla Varnsdorfu. Dvougólové dopoledne prožil záložník Prostějova Jakub Elbel, jistě si ale představoval něco trochu jiného. Ztratily obě rezervy hvězdných pražských celků a přezimují na sestupových pozicích.

Krčík se v Karviné poprvé zapsal do statistik. Gólem i vyloučením

Dvanácté druholigové utkání v dresu Karviné odehrál třiadvacetiletý slovenský obránce Dávid Krčík. Ten před sezónou posílil slezský klub z Liptovského Mikuláše, ale do nedělního střetnutí ve Vlašimi se ve statistikách neobjevil.

Nyní to změnil, a to poměrně drasticky. Ve 21. minutě vyrovnával na 1:1, v 68. minutě inkasoval žlutou kartu a za dalších pět minut jej rozhodčí Kvítek po druhé žluté kartě poslal předčasně do sprch. Krčík si tak ihned byl vědom, že průběh utkání významně ovlivnil.

„Vyloučení ovlivnilo průběh utkání. Obě žluté karty byly oprávněné. Vlašim vyhrála zaslouženě, přehrávala nás celý zápas. A co se gólu týče, ten potěší. Ale určitě bych jej raději vyměnil za zisk alespoň bodu," hodnotil branku i své vyloučení Krčík.

Tři výrazné osobnosti druhé nejvyšší soutěže, které mohou v zimě udělat krok výše do FORTUNA:LIGY