Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina A

V následujících dnech si postupně představíme všechny účastníky blížícího se světového šampionátu v Kataru. Podle očekávání začínáme skupinou A, kterou kromě domácího celku tvoří Senegal, Ekvádor a jeden z favoritů na medaili Nizozemsko. 

Představení účastníků MS 2022 v Kataru: Skupina A

Katar

Cesta kvalifikací

Katar jakožto pořadatel turnaje měl účast zajištěnou bez kvalifikace. V letošním roce odehrál celkem 17 přátelských duelů, některé z nich byly hodně zajímavé. Katar změřil síly s Laziem, Fiorentinou, Mallorcou a zahrál si i se slovenským celkem Domaniža. Bilance není úplně zlá – osm remíz, sedm vítězství a jen dvě porážky. Katar si poradil například s Panamou či Bulharskem, remízu uhrál s Chile. 

Největší hvězda – Hasan Al Haydos

Katarské mužstvo bude zcela jistě spoléhat na záložníka Al-Saddu Hasana Al Haydose. Jednatřicetiletý hráč během osmi sezón nasázel 70 branek, úspěšný byl i na reprezentační úrovni, když ve třech zápasech vstřelil stejný počet branek. Al Haydos zároveň zahrává pokutové kopy, i to značí, jak na něj domácí budou spoléhat.

Minulý šampionát

Pro Katar se jedná o první účast na závěrečném turnaji. 

Predikce na umístění

Katar i přes výhodu domácího prostředí úspěšný nebude. Získá bod v utkání s Ekvádorem, proti Senegalu a Nizozemsku neuspěje a s jedním bodem obsadí poslední pozici. 

Foto: Profimedia