S Libercem nemáme úplně top bilanci ale porazit se dá, míní před nedělí brněnský Dostálek

Téměř až sedm let nazpátek (do listopadu 2015) musíte procházet statistiky soutěžních zápasů, pokud chcete najít poslední výhru Zbrojovky nad libereckým Slovanem. V neděli jsou domácí odhodláni tuto sérii přerušit za každou cenu.  

S Libercem nemáme úplně top bilanci ale porazit se dá, míní před nedělí brněnský Dostálek

Ty dva týmy jsou na tom vlastně strašně podobně. V tabulce jsou umístěni vedle sebe (osmá Zbrojovka vers. sedmý Liberec), dělí je bod, v minulém kole oba přerušili nepříjemnou sérii proher. Na to v předzápasovém rozhovoru pro web Zbrojovky ostatně naráží i kouč domácích Richard Dostálek. „Liberečtí si v posledním měsíci prošli podobnou sérii neúspěchů jako my, měli tři prohry. To ukončili v severočeském derby, takže přijedou v lepším rozpoložení. Čeká nás vyrovnaný zápas s vyrovnaným soupeřem, který je pro nás poměrně nepříjemný, nemáme s ním úplně top bilanci. Porazit se ale Liberec dá. Měli jsme týden na to, abychom se dobře připravili a zápas zvládli," hodnotil před utkáním trenér Dostálek.

Ten má před duelem spíše příjemné starosti, kdy až na Jakuba Přichystala, který se nicméně též už vrací do tréninku může použít prakticky celý kádr. „Hráče, kteří nám chyběli proti Pardubicím, do procesu dostaneme. Budeme mít o to zamotanější hlavu s výběrem sestavy. Jsme rádi, že se nám v minulém týdnu podařilo vyhrát dva zápasy, pohár a ligu. Hráčům se zvedlo sebevědomí, mají větší chuť do práce a na tom postavíme celý tréninkový proces," doplnil Dostálek a připomněl vybojované vítězství v Táborsku a s Pardubicemi.

Liberecká lavička vidí nedělní souboj podobně. Jako střet se zkušeným soupeřem, který se v posledních týdnech vrátil na vítěznou vlnu. „Hra Brna je založená na pracovitosti v defenzivní činnosti a na rychlém přechodu do útoku. Musíme si dát také pozor na jejich individuality jako je Řezníček, Ali a Ševčík, kteří jsou v poslední třetině hřiště pro každý tým hodně nebezpeční. Jejich síla je i ve standardních situacích. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale jsme odhodlaní udělat v utkání vše pro to, abychom si přivezli z Moravy nějaké body,“ zkonstatoval pro web Liberce asistent trenéra Ivan Kopecký.