Zájem o Bruna Guimaraese roste. Newcastle United před Mundialem chystá varování: Ruce pryč

Jeho podpis z Lyonu v lednovém přestupovém termínu velký zájem nevyvolal. Byl považován za béčkovou variantu, poté co si zachraňující se Newcastle nesáhl na mnohem větší jména. O třičtvrtě roku později je situace úplně jiná.  

Zájem o Bruna Guimaraese roste. Newcastle United před Mundialem chystá varování: Ruce pryč

Okolo záložníka Newcastlu United Bruna Guimaraese začínají točit velká jména. Podle anglických médií se na čtyřiadvacetitelý základní stavební kámen Eddieho Howea měli vyptávat z Chelsea, Liverpoolu a dokonce snad i z Realu Madrid. Vzhledem k tomu, že Brazilec má patřit k dlouhodobým součástem projektu, podle webu Chronicle Live plánuje Newcastle Guimaraesovi ještě před mistrovstvím světa nabídnout novou smlouvu, aby si zajistil, že v klubu zůstane i po této sezoně.

A v rámci této smlouvy, která by měla odehnat zájemce o šikovného Brazilce, který letos odehrál devět zápasů v dresu Strak, je ochotno vedení Newcastlu dokonce rozbít svou dosavadní platovou strukturu a jednomu z aktuálně nejlépe hodnocených středopolařů v Premier League nabídnout Guimaraesovi novou smlouvu s platem přesahujícím 200 tisíc liber týdně. Doposud je přitom nejlépe placený hráč týmu, z Atletica Madrid v lednu příchozivší Kieran Trippier, na dvou třetinách sumy. Trippier bere 145 tisíc měsíčně.

Guimaraes byl dlouhodobě v hledáčku předních týmu už na své předchozí štaci v Lyonu, kde nicméně trochu zanikal ve svitu třeba svého kolegy z národního týmu Lucase Pacquety, po příchodu do Newcastlu a pod vedením Eddieho Howea nicméně začal velmi rychle zářit. V loňské sezóně pomohl na jaře Newcastlu k záchraně pěti góly v sedmnácti zápasech (a přidal jednu asistenci), v tomto ročníku se po devíti zápasech ve kterých nastoupil pyšní bilancí 2+2.  Ještě víc než jeho produktivity si angličtí experti cení jeho participaci na výstavbě hry, kde se Guimaraes stal opravdu klíčem zlepšujícího se Newcastlu.