Nejlepší střelci venku? Škoda s Řezníčkem se pomalu přibližují Sieglovi, Lafata má ale pořád pohodlný náskok

Dát gól před vlastním publikem, kde vás ženou dopředu úplně všichni a skórovat na soupeřově půdě, kde se vám naopak žádného přívětivého přijetí nedostává, je velký rozdíl. 

Nejlepší střelci venku? Škoda s Řezníčkem se pomalu přibližují Sieglovi, Lafata má ale pořád pohodlný náskok

A vyprávět by o tom mohli i nejlepší střelci v historii FORTUNA:LIGY. Všichni do jednoho totiž nastříleli mnohem více branek na domácích stadionech, nežli na výjezdech.

Prim v tomto směru hraje nejlepší kanonýr Sparty v evropských pohárech David Lafata, jenž se nakonec zastavil na cifře pětašedesáti venkovních gólů, s tím, že druhá příčka patří dalšímu exletenskému borci Horstu Sieglovi, který na nepřátelských územích rozvlnil síť jednapadesátkrát.

Právě dotyčné legendě se už v žebříčku přibližují i dva forvardi, kteří jsou v tuzemské nejvyšší soutěži stále aktivní, a sice Milan Škoda z Mladé Boleslavi (už je na stejné úrovni jako třetí Libor Došek) a Jakub Řezníček ze Zbrojovky Brno.

Pokud jde o právě probíhající sezonu 2022/2023, šestatřicetiletý střelec z kádru Pavla Hoftycha si na stadionech soupeřů připsal tři branky z celkových čtyř.

Také o dva roky mladší rodák z Příbrami, jenž v minulosti prošel Plzní i Spartou, je mnohem úspěšnější na trávnících soupeře a šel by dokonce nazvat specialistou na výjezdy.

Všech devět tref v ročníku si totiž připsal venku a zápis do střelecké listiny před brněnským publikem ho pořád ještě čeká. Přijde už v sobotu proti Liberci?

Nejvíce gólů venku:

  1. David Lafata - 65
    2. Horst Siegl - 51
    3. Libor Došek - 46
    4. Milan Škoda - 46
    5. Jakub Řezníček - 43

 

Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě