Příprava na život po Ronaldovi? Na slavném Old Trafford uvažují i o těchto třech hrotových útočnících...

Britský deník The Sun připomíná, že se nizozemský manažer Manchesteru United Erik ten Hag pomalu připravuje na éru bez Cristiana Ronalda a na trhu tak pátrá po vhodném ofenzivním doplnění.

Příprava na život po Ronaldovi? Na slavném Old Trafford uvažují i o těchto třech hrotových útočnících...

Bývalý kouč Ajaxu Amsterdam, který začal na Old Trafford úřadovat letos v létě, má aktuálně k dispozici hned sedmičku útočně laděných hráčů.

Kromě již zmíněného CR7 jde o Rashforda, Sancha, Martiala, Antonyho, Elangu a Gamacha, s tím, že s áčkem trénují také další teenageři McNeill a Shoretire.

Jen na dravém mládí to však stavět nejde a šéf dvacetinásobného šampiona Premier Legue, který je však od odchodu Sira Alexe Fergusona bez titulu, by údajně rád přivedl na ostrovy tradičního hrotového útočníka a typického zakončovatele.

V divadle snů na rudé straně Manchesteru už má proto existovat seznam přání, na kterém jsou mimo jiné i tito tři borci...

Jedním z nich je šestadvacetiletý český reprezentant Patrik Schick, jehož tržní nynější tržní cena je podle transfermarkt.com 50 milionů eur. A protože ho má Bayer Leverkusen pod smlouvu až do 30. června 2027, bývalý forvard Sampdorie či AS Řím určitě nebude nejlevnější.

Zmíněn byl i jeho vrstevník Moussa Dembélé, jenž střílí branky za Olympique Lyon. Někdejší hráč Fulhamu, Celtiku či Atlétika Madrid by mohl být dostupnější. Jednak má ve Francii kontrakt už jen do léta příštího roku a jednak jeho současná hodnota nepřesahuje 20 milionů eur. Na anglickou půdu by tak mohl pár měsíců před vypršením smlouvy i za mnohem menší peníze.

I nejmladší ze zmíněných střelců Jonathan David (22) působí v Ligue 1, s tím, že svou třídu dokazuje nejen v barvách LOSC Lille, ale i za Kanadu, v jejímž trikotu má bilanci 20 branek ve třiceti vystoupeních. Na dvaadvacet let jde o velmi pěkný počin. Nynější dohoda ho však váže k Lile až do června 2025 a také cena 45 milionů eur není zrovna zanedbatelná. Nehledě k tomu, že zájemců o podpis perspektivního zboží s historií v Gentu může být mnohem více. Není to tak dlouho, co bylo jeho jméno spojováno také s Bayernem Mnichov.

V Hoffenheimu mě berou za legendu, mám v klubu postavení, můžu si dovolit něco říct, pyšní se Kadeřábek