Miláček fanoušků Bruno Guimaraes má jasnou vizi, chce se stát legendou Newcastlu United

Utracené peníze nových majitelů Newcastlu se konečně začínají proměňovat v úspěch. Straky jsou momentálně na šesté pozici a ztrácí na čtvrtou Chelsea pouhé dva body. Vůbec bilance Newcastlu je zajímavá, prohrál v Premier League letos jen jednou. Daří se i Bruno Guimaraesovi, který přišel na sever Anglie v lednu.

Miláček fanoušků Bruno Guimaraes má jasnou vizi, chce se stát legendou Newcastlu United

Čtyřiadvacetiletý Brazilec se k nedalekým hranicím se Skotskem dostal jako cenná posila z Lyonu. Není divu, že byl do příchodu Alexandera Isaka nejdražší posilou Newcastlu v historii vůbec. Stál okolo 40 milionů liber.

Tým posílil už v lednu a čekala ho tak jen půl sezóny v Premier League. Behěm ní ale vsítil pět ligových branek a odehrál sedmnáct zápasů a napomohl tak k pohodové jedenácté příčce poté, co to vypadalo dokonce na sestup.

V Newcastlu je Bruno šťastný, váží si jak fanoušků, tak zázemí. ,,Nejlepší stadion v Anglii a nejlepší atmosféra v Premier League," řekl v rozhovoru pro Sky Sports. ,,Když hrajeme u nás doma, je to jako hrát ve dvanácti lidech. Podpora je fantastická. Je velmi těžké hrát proti nám, když jsou fanoušci tak blízko," cení si prostředí St. James' Parku.  

,,Vždy jsem snil o tom, že budu hrát v Premier League, ale upřímně, nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo být až tak dobré. Jsem hrdý na to, co dělám, na sebe i na klub," nepřestával se rozplývat nad svým příchodem. ,,Miluji pouto mezi mnou a fanoušky a chci se zde stát legendou," dodal.

Bruno se letos předvedl jen v osmi zápasech, které okořenil dvěma přesnými trefami. Vlivem zranění musel vynechat tři ligové zápasy. Jeho tržní hodnota stále roste, nyní se pohybuje okolo 46 milionů liber.