Nováček z Nottinghamu senzačně porazil Liverpool, Haaland řádil proti Brightonu, Arsenal škobrtl proti Saints

Máme zde třinácté kolo Premier League a hned v první zápase došlo k absolutní senzaci. Poslední celek tabulky a nováček nejvyšší anglické soutěže Nottingham Forest porazil Liverpool 1:0. V sobotním programu se ještě představil Crystal Palace na výletě proti Evertonu, kde neuspěl a prohrál 0:3, Manchester City hostil Brighton a vyhrál 3:1. Klání kola odehraje Chelsea s Manchesterem United.

Liverpool je v letošní sezóně opravdu trápícím se celkem a sedmé místo je toho důkazem. Přitom už má za sebou jedenáct odehraných zápasů Premier League.

V sobotu Liverpool zavítal do Nottinghamu, který byl po edenácti odehraných zápasech na spodku tabulky s pouhými šesti body za tři remízy a jednu výhru. Liverpool byl tak jasným favoritem. I když držel po většinu zápasu míč na kopačkách a vypálil rovno šestnáct střel, překonat brankáře Hendersona nedokázali. Naopak deset minut po začátku druhé půle zpracoval odražený míč Taiwo Anowiyi a o senzaci bylo postaráno.

Naopak senzace se nekonala v Evertonu ani Manchesteru CIty. Oba celky uštědřily svým rivalám výprask v podobě třech vsítěných branek. A opět se ke slovu dostal Erling Haaland, jenž přidal proti Brightonu dvě branky.

Překvapivé výsledky, byť možná nikoliv na úrovni zakolísání Liverpoolu přinesl i nedělní program. Výhry Fulhamu v Leedsu nebo Leicesteru na Wolverhamptonu se možná daly "s přivřenýma očima" čekat, dominantní výkon Aston Villy a čtyřbranková demolice Brentfordu je docela překvapivá, i když možná iniciovaná odchodem v týdnu odvolaného Stevena Gerrarda.

Nepředpokládalo se rovněž, že si Arsenal pokazí svou - až na jednu prohru - dokonalou bilanci právě na jihu Anglie, kde nicméně nechal bod domácím Saints. Gunners záhy v zápase šli díky znovuzrozenému Xhakovi do vedení, domácím se nicméně podařilo v druhém poločase vyrovnat a hosté už vedení na svou stranu podruhé strhnout nedokázali.

Premier League - 13. kolo

Nottingham Forest - Liverpool FC 1:0 (0:0)
Branka: 55. Awoniyi

Everton - Crystal Palace 3:0 (1:0)
Branky: 11. Calvert-Lewin (Iwobi), 63. A. Gordon, 84. McNeil (Iwobi)

Manchester City - Brighton and Hove 3:1 (2:0)
Branky: 22. Haaland, 43. Haaland (pen.), 75. De Bruyne – 53. Trossard

Chelsea FC - Manchester United 1:1 (0:0)
Branky: 87. Jorginho – 90+4. Casemiro

Aston Villa - Brentford 4:0 (3:0)
Branky: 2. Bailey, 7. a 14. Ings (2. z pen.), 59. Watkins

Leeds - Fulham 2:3 (1:1)
Branky: 20. Rodrigo, 90 (+1). Summerville – 26. Mitrović, 74. Decordova-Reid, 84. Willian

Southampton - Arsenal 1:1 (0:1)
Branky: 65. S. Armstrong – 11. Xhaka

Wolverhampton - Leicester 0:4 (0:2)
Branky: 8. Tielemans, 19. Barnes, 65. Maddison, 79. Vardy

Tottenham - Newcastle 1:2 (0:2)
Branky: 54. Kane - 31. Wilson, 40. Almiron

TĚMTO CHLAPCŮM TO BĚHÁ! PODÍVEJTE SE NA PĚTICI NEJRYCHLEJŠÍCH HRÁČŮ LETOŠNÍ PREMIER LEAGUE