Žádné slitování! V Aston Ville se usnesli, že Gerrarda nepotřebují. Legenda Reds dostala padáka už po 11 měsících

Stačily čtyři zápasy bez tříbodového zisku a Steven Gerrard už není manažerem Aston Villy, která se s jeho trenérskými službami rozloučila po čtvrteční venkovní prohře 0:3 s Fulhamem.

Žádné slitování! V Aston Ville se usnesli, že Gerrarda nepotřebují. Legenda Reds dostala padáka už po 11 měsících

Informaci před pár hodinami potvrdily i oficiální stránky avfc.co.uk a Digne, Coutinho, Ings, Chambers či Bailey se tak v závěru pracovního týdne ocitli bez svého šéfa. Ten přitom loni na podzim podepisoval smlouvu na dva a půl roku.

Liverpoolská legenda, jež svou trenérskou dráhu rozjížděla před pěti lety právě u řeky Mersey v rámci výběrů do osmnácti a devatenácti let, ukončila své působení v birminghamském Villa Parku předčasně kvůli slabým výsledkům.

Na lavičce Aston Villy vydržel dvaačtyřicetiletý odborník jen necelý rok, protože se kormidlu přišel loni v listopadu, když kvůli tomu ukončil několikaletou anabázi v Glasgow Rangers.

Zatímco v minulé sezoně finišoval s tradičním klubem na čtrnáctém místě Premier League, v tomto ročníku 2022/2023 to má zatím Aston Villa rozehráno ještě hůře.

Z úvodních jedenácti kol anglické ligy dokázala vytěžit pouze dvě výhry a s devíti získanými body se krčí v tabulce až na sedmnácté pozici, čili těsně nad sestupovým pásmem.

Přesvědčivé není ani skóre 7:16. Pouze osmnáctý Wolverhampton nastřílel v dosavadním ligovém průběhu méně branek, než právě sedminásobný mistr země.

A kdo by mohl být jeho nástupcem? Ostrovní média v tuto chvíli favorizují bývalého trenéra Paris Saint-Germain Mauricia Pochettina, který už v anglickém prostředí prošel Southamptonem i Tottenhamem.

Čtyři možné náhrady za Ronalda, které by mohli Rudí ďáblové zlákat na Old Trafford