Po dlouhé době nás čeká derby s velkým D, prorokuje trenér Pulpit. Jaký názor má na Chorého?

Zvítězili 3:0 v Jablonci a suverénně šturmují za titulem. Fotbalisté Plzně se i po dvanácti ligových kolech drží v pozici neohroženého vládce FORTUNA:LIGY, jejich dva hlavní konkurenti se teď navíc pobijí mezi sebou. Jaký názor má na vedoucí trio soutěže trenér Martin Pulpit a co řekl na adresu rebela v realizačním týmu Liberce? 

Po dlouhé době nás čeká derby s velkým D, prorokuje trenér Pulpit. Jaký názor má na Chorého?

Je něco, co vás v minulém kole ligy vyloženě překvapilo?
(dlouze přemýšlí) Určitě bych čekal, že Jablonec bude vzdorovat víc Plzni, že s ní neprohraje rozdílem třídy. A taky že Teplice uhrají alespoň bod proti Českým Budějovicím.

Vypovídá výsledek z Jablonce spíš o krizi domácích, nebo o tom, že Viktoria kráčí přímočaře za titulem?

Plzeň opakovaně dokazuje, že českou ligu prostě umí. Má na ni dostatečně kvalitní hráče. Mužstvo spoléhá na kvalitní defenzivu, rychlé brejky a standardní situace. Tenhle způsob hry má skvěle zažitý. Navíc Jablonec nedal gól ani z vyložených šancí, to pak těžko může bodovat. Ještě s takovým soupeřem, jakým je právě současná Viktoria.

Hned dvakrát se prosadil Tomáš Chorý. Je to útočník dle vašeho gusta?

Na českou ligu je to hodně dobrý útočník. Své přednosti tam umí skvěle využít. Na druhou stranu, při konfrontaci na evropské úrovni mu viditelně schází větší rychlost i lepší pohyb. Na těchto atributech musí ještě hodně zapracovat.

Plzeň drží v tuto chvíli čtyřbodový náskok na druhou Slavii, k tomu má domácí zápas s Brnem k dobru. Je to i pro vás největší favorit na titul?
Když bude takhle pokračovat dál a zvládne i dohrávku s Brnem, určitě to bude hlavní favorit na titul.

Slavia i Sparta teď navíc půjdou proti sobě. Který z týmů se na derby naladil lépe?
Obě mužstva zvítězila, navíc Sparta vstřelila hned pět gólů. Sice posledním Pardubicím, i to se ale počítá. Naopak Slavia musela o deseti otáčet zápas s Mladou Boleslaví, těžký úkol ale zvládla. I proto si myslím, že nás po dlouhé době čeká derby s velkým D.

Slavii poslal do oslabení Oscar, který netradičně nastoupil na pozici stopera. Byl jeho faul správně oceněn penaltou i červenou kartou?
Nezlobte se, k rozhodčím se ale radši vyjadřovat nebudu. Svůj názor na to samozřejmě mám, publikovat ho však nechci. Na to máme komisi rozhodčích. Ať ta řekne, zda takový trest adekvátní byl, nebo ne. Že však výkony rozhodčích nejsou takové, jaké bychom si je asi všichni představovali, může souviset i s tím, že tam došlo k velké generační obměně a na listině je spousta mladých kluků. Teď záleží, za jak dlouho se to naučí.

A může podle vás Oscar zastat i post stopera?
To ví pouze trenér Slavie. Z nějakého důvodu ho na to místo dal, tak jistě věděl proč. Že má ale Slavia se složením obranné čtyřky celkem velké problémy, je podle mě i tím, že je v kádru až moc cizinců. Přitom pevná obrana je základ. Bez ní se tým stěží vrátí na příčky, na kterých byl dřív.

Má podle vás Slavia kvalitnější kádr než Sparta?
Řekl bych to tak, že oběma týmům chybí vhodná typologie hráčů na určitých postech. Sparta je teď možná ve větší pohodě než Slavia, ta ale v posledních letech nasbírala mnohem více zkušeností z těch fakt těžkých zápasů. Uvidíme, jak to dopadne. Čeká nás souboj zápas a nejspíš bych to viděl na remízu.

Pod novým trenérem Pavlem Hapalem dokázal zabrat Baník, jenž porazil 3:1 Slovácko. Viděl jste na týmu nějakou zásadní změnu oproti tomu, jak se prezentoval pod Pavlem Vrbou?
Určitě se zlepšila ofenzivní fáze hry. Slovácko se sice i v oslabení snažilo být hodně vyrovnaným soupeřen, na obrat to ale nestačilo. Pro Ostravu šlo o hodně důležité vítězství. Přinese to určité uklidnění před sérií těžkých duelů, které má tým nyní před sebou.

A co jste říkal na řádění kondičního trenéra Liberce Pavla Čvančaru, jenž si při utkání ve Zlíně vyšlápl na hráče domácích Roberta Hrubého a pak i na rozhodčího Jana Všetečku?
Byl to zkrat, výbuch emocí. Svým způsobem to i chápu, protože co si někdy rozhodčí dovolí, je až neuvěřitelné. Spíš mě ale překvapilo, že takhle vybuchl zrovna kondičák. Stávat by se to určitě nemělo, trest od disciplinárky ho teď stihne nejspíš velký. Emoce jsou však někdy až takové, že je zkrátka neunesou ani kondičáci (směje se).

V týmu Baníku jsem viděl větší život než dřív. Slovácko však hrát 2 soutěže naráz nezvládá, poznamenal Komňacký